هميلتون با پيروزى در گرندپرى ژاپن به قهرمانى نزديك تر شد

غزاله زاهدی | سه شنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۶

گزارش ژاپن
در گرندپرى ژاپن در روز تعيين خط باز هم لوئيس هميلتون راننده ى تيم مرسدس موفق به كسب پل پوزيشن شد.در روز مسابقه، قبل از استارت خودروى فرارى باز هم دچار مشكل مى شود و مكانيك هاى اين تيم در حال رفع مشكل هستند. در نهايت قبل از استارت مكانيك هاي فرارى مشكل خودروى سباستين فتل را بر طرف مى كنند.

در استارت مسابقه هميلتون و فتل جايگاه خود را حفظ مى كنند، ورشتپن از ريكاردو سبقت مى گيرد. اكون نيز استارت خوبى ميزند و از ريكاردو سبقت مى گيرد.
در همان ابتدا ساينز از پيست خارج مى شود و با ديواره ى پيست برخورد مى كند.مكس ورشتپن نيز به راحتى از فتل سبقت مى گيرد.
مسابقه براى فتل اصلا خوب پيش نمى رود و در دور اول فتل از جايگاه دوم به ششم مى رسد، ظاهرا موتور خودروى او مشكل دارد.
به خاطر خارج شدن ساينز از پيست خودروى ايمنى وارد مى شود و دور سوم خودروى ايمنى خارج مى شود. ماشین فتل مشكل دارد و به همين دليل است كه باقى رانندگان به راحتى از او سبقت مي گيرند.پرز هم به راحتی از فتل عبور میکند و فتل هفتم مى شود.ماسا نيز از فتل سبقت مى گيرد و در آخر در راديو به او اعلام مى شود كه بايد ماشين را از مسابقه خارج كند. دور ٧ و ورشتپن در حال نزديك شدن به هميلتون است.

دور بعد رايكونن از هالكنبرگ سبقت مى گيرد و هفتم مى شود. مارکوس اریکسن هم از مسابقه کنار میرود و وضعيت خودروى ايمنى مجازى اعلام مى شود.
دور ١١ رايكارد در دى ار اس اكون قرار مى گيرد و از او سبقت مى گيرد و سوم مى شود.  بوتاس نيز فاصله ى خود را با اكون به زير يك ثانيه رسانده است و در پيچ اول از او سبقت مى گيرد.

دور ١٤ كيمى به راحتى از ماسا سبقت مى گيرد و هفتم مى شود. فاصله ى هميلتون و ورشتپن به ٤/٥ ثانيه رسيده است.دور ٢٠ رایکونن دقیقا پشت سر پرز است، و آماده می شود که ازش سبقت بگیرد و اینکار را انجام میدهد. حالا رایکونن در جايگاه ششم است.
دور بعد اكون به پيت مى ايد، پيت استاپ ارامى انجام مى دهد و پشت سر الونسو در رده ى ١٢ به پيست باز مى گردد و به سرعت از الونسو سبقت مى گيرد.
در دور بعدى مكس به پيت مى ايد تاير سافت را انتخاب مى كند و در رده ى ٤ جلو رايكونن به پيست باز مى گردد. ريكاردو نيز به پيت مى ايد و با تايرهاى سافت در رده ى پنجم پشت كيمى به پيست باز مى گردد.هالكنبرگ در پيچ دوم قفل مى كند و از مسير مسابقه خارج مى شود.

فاصله ى ورشتپن و هميلتون در حال كاهش است و جايگاه هميلتون در خطر است در نتيجه بوتاس براى چندمين بار در اين فصل به هميلتون راه مى دهد و هميلتون اول مى شود.كيمى دور ٢٩ به پيت مى ايد و با تايرهاى سافت در رده ى ششم و جلوي خودروهاى فورس اينديا از پيست خارج مى شود.
ورشتپن به بوتاس خيلي نزديك است. دور ٣١ بوتاس به پيت مى رود و با تايرهاى سوپر سافت در رده ى چهارم پشت ريكاردو به پيست باز مى گردد.
فاصله ورشتپن با همیلتون به 3 ثانیه رسیده است.
دور ٣٣ رایکونن از هالکنبرگ عبور می كند و حالا در رده ی پنجم است.دور ٤٣ و هالكنبرگ نيز از مسابقه خارج مى شود. كوين مگنوسن از ماسا سبقت ميگيرد و هم زمان گروژان نيز از ماسا سبقت مى گيرد  و ماسا دهم مى شود. مگنوسن هشتم و گروژان نهم هستند.

دور ٤٧ استرول به دليل مشكلى كه در خودرويش وجود دارد از پيست خارج مى شود و مجبور به ترك مسابقه مى شود و وضعيت سيفتى كار مجازى اعلام مى شود.
دور ٥١ فاصله ى مكس و هميلتون بسيار كاهش يافته است دو راننده به رانندگان لپ شده يعنى ماسا و آلونسو مى رسند، اين دو راننده نيز در حال رقابت براى كس جايگاه دهم هستند، پرچم آبى به هر دو راننده نشان داده مى شود اما ظاهراً آلونسو به پرچم آبى توجهى نمى كند. كار براى ورشتپن سخت مى شود و در نهايت نمى تواند به هميلتون برسد و از او سبقت بگيرد.
و در نهايت هميلتون پيروز مسابقه ى ژاپن مى شود. ورشتپن دوم و ريكاردو سوم شد.با اين پيروزى در نبود فتل در مسابقه هميلتون قدم بزرگى به سمت پيروزى بر مى دارد و اختلاف امتياز خود را با فتل در جدول قهرمانى به ٥٩ امتياز مى رساند.
مسابقه ى بعدى دو هفته ى آينده در پيست آستين آمريكا برگذار خواهد شد. جايى كه شايد هميلتون بتواند قهرمانى فصل را از آن خود كند.

MVM

بدون دیدگاه