عجیب ترین قوانین راهنمایی و رانندگی در دنیا!

تیم تحریریه | پنجشنبه، ۲۰ مهر ۱۳۹۶

فقط چند دقیقه فکر کنید که اگر قوانین راهنمایی و رانندگی وجود نداشت چه اتفاقات ناگواری برای رانندگان و عابران پیاده می‌افتاد؟ قوانین راهنمایی و رانندگی در بیشتر کشورهای دنیا یکسان است اما برخی از  کشورها قوانین بسیار عجیب و غریبی درباره‌ رانندگی دارند که اگرچه برخی ازآنها منسوخ شده اما بررسی آنها خارج از لطف نیست!

 

رانندگی در خلاف جهت جاده با نصب فانوس آزاد است

 

در ایالت  آلابامای  آمریکا، شما قادر به رانندگی در جهت مخالف جاده نیستید که این قانون یک استثناء دارد: شما باید در جلوی وسیله نقلیه خود یک فانوس نصب کنید تا مجاز باشید تا در خلاف جهت جاده برانید!

 

شستن خودرو در روز یکشنبه‌ها ممنوع است

 

بله درست متوجه شدید، به نظر شما کجا همچنین قانونی وضع می‌کنند؟ در سوییس کشور قوانین محدود کننده‌ زیادی برای خودروها وجود دارد و اکثر مردم با وسایل نقلیه عمومی، دوچرخه یا پیاده مسافت‌ها را طی می‌کنند، در سوئیس شما نمی‌توانید ماشینتان را به منظور افزایش قدرت یا سرعت تیون کنید و همچنین شما نمی‌توانید در روز تعطیل عمومی، خودرویتان را بشویید، حداقل اگر کسی به شما گفت که ماشین‌تان را در روز تعطیل بشویید، می‌توانید بگویید که کار غیر قانونی انجام نمی‌دهید!

 

داشتن برف پاک کن اجباری، داشتن شیشه جلو اختیاری

 

در ایالت تگزاس، داشتن برف پاک کن برای شیشه جلوی اتومبیل اجباری است ولی داشتن شیشه جلو اجباری نیست.

 

حمل یونجه با تاکسی‌های لندن آزاد است

 

با وجود این‌ که مدت‌هاست اسب‌ها دیگر در سطح کلان شهرها برای حمل و نقل استفاده نمی‌شوند،  ولی هنوز این بند از قانون حذف نشده است. در گذشته تاکسی‌های لندن توسط اسب‌ها کشیده می‌شدند و این قانون برای حمایت از حقوق حیوانات وضع شده بود.

 

 پشت فرمان آب ننوشید!

 

شاید این قانون اگر برای کشوری با آب و هوای سرد بود، کمی منطقی به نظر می‌رسید، ولی برای کشوری مثل قبرس با آب و هوای گرم و مرطوب که معمولا دمای هوا بیشتر از ۲۵ درجه است مسخره به نظر می‌رسد. دلیل وضع این قانون، جلوگیری از پرت شدن حواس راننده در هنگام رانندگی است ولی گرمازدگی در هنگام رانندگی بسیار خطرناک‌تر از نوشیدن آب است!

 

 لطفا از خودروی در حال حرکت بیرون نپرید!

 

در گلندل کالیفرنیای آمریکا، بیرون پریدن از وسیله نقلیه در حالی که سرعت آن بالای ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است از نظر قانونی مستلزم جریمه شدن است که البته ممکن است پرش کننده دیگر برای دریافت قبض در این دنیا نباشد. به نظر شما چه کسی با عقل سالم همچین کاری را انجام می‌دهد؟

 

همیشه باید ماشین تمیز داشته باشید

 

پاکیزگی از آن‌چه که فکر می‌کنید در روسیه ارزشمندتر است، رانندگی با خودروی کثیف در روسیه می‌تواند برای شما خرج بتراشد.

 

 داد زدن و فحش دادن ممنوع

 

در ایالت مریلند در صورتی که در محل‌های عمومی حتی در حال رانندگی و پشت فرمان داد بزنید یا فحش دهید ۱۰۰ دلار جریمه یا ۹۰ روز حبس محکوم می‌شوید!

 

 اینجا، غرب وحشی است…

 

طبق قانونی قدیمی و منسوخ شده در ایالت ویرجینیای آمریکا رانندگان مجبور به شلیک ۳ گلوله در هوا قبل از عبور از تقاطع داگلاس و برادو هستند.

 

 ۲۴ ساعته باید با چراغ روشن برانید

 

در سوئد شما موظف هستید تا در هر ساعتی از روز با چراغ‌های روشن برانید، در زمستان به دلیل تاریکی زودهنگام هوا این قانون منطقی به نظر می‌رسد ولی اگه ظهر روز تابستانی با چراغ خاموش رانندگی کنید نیز جریمه خواهید شد.

 

نباید در حین حرکت باک تان خالی شود

 

این جمله بیشتر شبیه توصیه پدرانه قبل از هر سفری است ولی در اتوبان‌های معروف آلمان اصلا دوست ندارید که بنزین خودرویتان به اتمام برسد، زیرا ممکن است ۶ ماه از رانندگی تعلیق یا تا ۵ سال حبس محکوم شوید!

 

باید از عابران پیاده فاصله بگیرید

 

خیابان‌های سنگاپور از امن‌ترین و روان‌ترین خیابان‌ها در دنیا هستند، دلیل این امر نیز این است که هر وسیله نقلیه موتوری، باید حداقل ۱۵ متر با عابرین پیاده فاصله داشته باشد.

MVM

بدون دیدگاه