تلگرام دنده 6

فناوری جدید برای باتری خودروهای برقی

تیم تحریریه | دوشنبه، ۸ آبان ۱۳۹۶ | 1 نظر

فناوری جدید برای باتری خودروهای برقی
امتیاز بدهید

شرکت توشیبا باتری‌هایی ساخته است که در ۶ دقیقه شارژ می‌شوند. به گزارش کار ادوایس، شرکت توشیبا در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از پیشتازان تولید باتری‌های خودروهای برقی مطرح شده است.
باتری‌های توشیبا در خودروهای برقی میتسوبیشی «آی-میو» و هوندا «فیت» به کار می‌روند. توشیبا ادعا می‌کند باتری‌هایش بیش از ۱۰ سال عمر خواهند کرد. در تولید این نسل از باتری‌ها که «باتری‌های سوپر شارژ یونی» نامیده شده و به اختصار «اس‌سی‌آی‌بی» خوانده می‌شوند، تمام جنبه‌های امنیتی و زیست محیطی رعایت شده است. اما نسل تازه این باتری‌ها از یک آنود جدید بهره می‌برد که با هر بار شارژ ۶ دقیقه‌ای، انرژی لازم برای طی مسافتی معادل ۳۲۰ کیلومتر را تامین خواهد کرد. به این ترتیب زمان شارژ این باتری تقریبا سه برابر سریع‌تر از باتری‌های کنونی است. این باتری‌ها با شارژ شدن در هوای سرد نیز دچار فرسودگی نمی‌شوند. توشیبا فرسودگی در اثر شارژ در هوای سرد را یکی از عمده‌ترین مشکلات باتری‌های کنونی می‌داند.

MVM

1 دیدگاه

  1. محمد | آبان 8, 1396 | لینک نظر

    اي كاش حالا كه همه اول راه ماشيناي برقي هستند كشور ما هم يه تكوني به خودش مي داد كه حداقل از حالا به بعد خيلي عقب نمونه ولي من مطمئنم ٢٠ سال طول مي كشه تا سمند هيبريدي توليد بشه.