رونمایی نسل پنجم تویوتا آوالون

مهدی مهدیخانی | چهارشنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۶ | 2 نظر

رونمایی نسل پنجم تویوتا آوالون
امتیاز بدهید

تویوتا در نمایشگاه دیترویت از پنجمین نسل سدان آوالون رونمایی کرد. آوالون جدید طراحی خارجی جذاب‌تر و کابینی لوکس‌تر و مدرن‌تر دارد.

در مدل ۲۰۱۹ شاهد کشیده‌تر و عریض‌تر شدن خودرو هستیم و ارتفاع نیز کاهش یافته است تا برای رقابت با دیگر سدان‌های فول سایز بروزرسانی شود.

خریداران می‌توانند میان یک موتور ۳.۵ لیتری V6 بنزینی یا مجموعه هیبریدی یک موتور ۲.۵ لیتری و یک موتور الکتریکی 650 ولتی انتخاب داشته باشند. نیروی تولید شده توسط موتور V6 وارد گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک می‌شود تا درنهایت به چرخ‌های جلو منتقل گردد. امکان تعویض دنده با استفاده از پدل‌های پشت فرمان‌ نیز وجود دارد.

تویوتا از سیستم تعلیق انطباقی برای نسل پنجم آوالون استفاده کرده است که با استفاده از سنسور‌های قرارگرفته، اطلاعات لازم از سطح جاده را به دست می‌آورد و طی ۲۰ میلی‌ثانیه میزان سفتی فنر‌ها را تعیین می‌کند.

اما تویوتا بیش‌ترین تلاش خود را در داخل خودرو انجام داده است تا بیش از پیش حس لوکس‌ بودن را به سرنشنیان منتقل کند. صفحه نمایش بزرگ ۹ اینچی سیستم سرگرمی در میانه کنسول رخ‌نمایی می‌کند و روبروی راننده نیز صفحه نمایش ۷ اینچی اطلاعات لازم را به او می‌دهد. در تیپ‌های گران‌تر Limited و Touring، هدآپ دیسپلی ۱۰ اینچی رنگی نیز به عنوان یک آپشن وجود خواهد داشت. همچنین در این تیپ‌ها از چوب طبیعی برای لوکس‌تر شدن داشبورد استفاده شده است و در تیپ‌های ارزان‌تر همچنان از مواد مصنوعی استفاده می‌شود .

سیستم‌ ایمنی تویوتا موسوم به TSS نیز در تمام مدل‌ها وجود دارد؛ در این صورت تمامی آوالون‌ها با سیستم ترمزگیری خودکار در شرایط اضطراری، کروزکنترل انطباقی، هشدار خروج از خط، سیستم کمکی نگهداری خودرو بین خطوط، هشدار نقاط کور و سیستم هشدار تصادف از عقب عرضه خواهند شد. ۱۰ کیسه هوا نیز به طور استاندارد در همه تیپ‌ها قرار خواهد گرفت.

تولید آوالون جدید در ایالت کنتاکی آمریکا صورت می‌گیرد و فروش آن نیز از بهار آغاز خواهد شد.


2 دیدگاه

  1. mehdi | اسفند 2, 1396 | لینک نظر

    واقعا عالیه.کاشکی به جای کره ای ها این ماشینا وارد میشدن

  2. ماشینا همه دارن شبیه سفینه میشن اونوقت ما ایرانیا توی سمند و تندر جعبه و سراتو موندیم…