نمایندگی 118 کیاموتور

کوپا T210 ، تازه واردی در محدوده ی بیش از صد میلیون تومان

مرتضی قانع | دوشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ | 1 نظر

کوپا T210 ، تازه واردی در محدوده ی بیش از صد میلیون تومان
امتیاز بدهید

کراس اوور بازی ایرانیان

کوپا T210 نشانه ای از هوشمندی شرکت های چینی برای ورود به بازار ایران است. تمایل رو به رشد خریداران ایرانی به خودرو های کراس‌ اوور و گرانی خودروهای محبوب این رده نظیر توسان ، موجب شده که بسیاری از خریداران رو به کراس اوور های چینی بیاورند که بازار خودروی کشور را با غفلت و سستی خودروسازان داخلی در تسخیر خود دارند.

البته با روند رو به رشد قیمت ارز، همین خودروهای چینی نیز کم کم از دسترس خرید بیشتر مردم خارج می شوند و خودرو هایی که روزی کمتر از نود میلیون تومان قیمت داشتند و برای خریدشان صف تشکیل می شد ، امروزه با افزایش فزاینده ی قیمت روز بروز مشتریان کمتری به خود می بینند.

زوتی متفاوت

کوپا T210 یکی از تولیدات کمپانی جیانگ نان از زیر مجموعه های زوتی چین می‌باشد که پیش از این خودروی Z300 موسوم به آریو را به بازار کشور ارایه کرده بود. چنین پیشرفتی برای یک خودروساز معمولی چینی ، بیش از پیش نا کارآمدی صنعت خودروی داخلی را به رخ می کشد.

شرکت داخلی که این محصول را ارائه می کند  ریگان خودرو نام دارد. که این شرکت یکی از زیرمجموعه‌های کرمان خودرو است که قبلاً در زمینه طراحی و توسعه قطعات و امور بازرگانی فعالیت داشته و اکنون جز عرضه کنندگان خودروست.

ظاهر بروز

کوپا T210 در مجموع خودروی زیبایی ارزیابی می شود.  بدنه کوپا T210 ترکیبی از فولکس واگن تیگوان ، آئودی Q5 و پورشه کاین است. البته این شباهت‌ها بی دلیل نیست و بخاطر استفاده از پلتفرم آئودی Q5 است.خطوط کوپا بیش از آنکه بیننده را به یاد چینی‌های بزک شده بیاندازد، یادآور ماشین‌های شیک و با وقار آلمانی است. و برای مشتریان ایرانی که قادر به خرید نسخه های یاد شده نیستند ، می تواند مایه ی امیدواری باشد.

در داخل خودرو نیز  غربیلک فرمان موسوم به D-CUT همراه با نشانگر های دیجیتالی،  کنسول میانی و نمایشگر مرکزی زیبا و کاربردی  حس خوبی را برای سرنشینان فراهم می سازند.

پیشرانه و قوای فنی

در زیر کاپوت خودرو ، یک پیشرانه ی 4 عدد سیلندر 1.5 لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر قرار دارد که می تواند حداکثر 156 اسب بخار قدرت و 210 نیوتون متر گشتاور را به راننده ارایه دهد. این قدرت و گشتاور با یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک ترکیب می شوند و با وجود وزن 1.6 تنی خودرو ، شتابی در حدود یازده ثانیه را برای این کراس اوور لوکس فراهم می کنند.مصرف سوخت این خودرو نیز طبق تجربیات خبرنگاران ایرانی در سیکل ترکیبی 8.3 الی 8.6 لیتر به ازای هر صد کیلومتر بدست آمده که برای این خودرو عدد قابل قبولی است.

سخن پایانی

کوپا T210 ماشینی زیبا، پر از امکانات و با پیشرانه ی رضایت بخش بوده که فضای مناسب و کیفیت قابل قبولی دارد که عامل مهمی برای خریداران ایرانی است .ریگان موتور امیدوار است که بتواند کم آپشن‌ ترین نمونه در حدود 103 و فول‌ترین مدل کمتر از 140 میلیون تومان قیمت بخورد. همان گونه که مشخص است این خودرو در تیپ های مختلف رقبای بسیاری از جمله BYD S6،چری تیگو فایو ، جک S5 و چری تیگو سون دارد که اهمیت خدمات فروش و پس از فروش را برای موفقیت این خودرو نشان میدهد. در صورت همکاری ریگان موتور با دنده شش ، تست و بررسی اختصاصی این خودرو را بزودی خواهید خواند.

1 دیدگاه

  1. منصور | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

    تا نمایندگی های قوی و فعال در سطح کشور بر پا نکنه هیچوقت این دست خودرو ها فروش بالایی نخواهند داشت