سایپا سهم بازار خود را افزایش می‌دهد

تیم تحریریه | سه شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۷

سایپا سهم بازار خود را افزایش می‌دهد
امتیاز بدهید

 

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک سایپا از برنامه‌ریزی این گروه برای افزایش تولید در سال۹۷ خبر داد و گفت: گروه خودروسازی سایپا در چهار ماه پایانی سال گذشته توانست تمام رکوردهای تولید را جابه‌جا کند.

جابجایی رکوردهای تولید

حسن قره‌یی اعلام کرد: گروه سایپا در زمینه روند افزایش تولید خودرو در کشور در سال گذشته حائز جایگاه نخست شده است.براساس گزارش‌های اعلام شده، شرکت سایپا توانسته در ۲۶ اسفند ماه سال گذشته با تولید ۶۶۶ هزار و ۶۶۶ دستگاه خودرو به رشد ۱۷ درصدی دست یابد. همچنین سایپا توانسته با تولید ماهانه ۶۷ هزار و ۹۲۸ دستگاه در دی‌ماه رکورد جدیدی ثبت کند.

در این ایام رکورد بیشترین تولید هفتگی در هفته انتهایی سال با تولید ۱۹ هزار و ۵۱۳ دستگاه خودرو و بیشترین تولید روزانه در دو شیفت کاری با تولید ۳ هزار و ۱۲۵ دستگاه در روز ۱۹ دی‌ماه ۹۶ ثبت شده است.قره یی با یادآوری افزایش کیفیت خودروهای تولیدی گروه سایپا به کسب دوستاره کیفی محصولات X۱۰۰ و X۲۰۰ اشاره کرد و از ارتقای نمره کیفی خودروهای کوییک و ساینا اتوماتیک تا پایان سال گذشته خبر داد.به گفته وی سایپا همچنین توانسته حدود ۵/ ۱ درصد بر رضایت مشتریان خود نسبت به سال قبل از آن بیفزاید.

رشد سهم بازار

وی افزود: در زمینه شاخص پاسخگویی و رسیدگی به شکایت‌های مشتریان هم هدف‌گذاری‌های خوبی برای سال‌جاری چه در عرصه مدت زمان پاسخ و چه در زمینه کیفیت پاسخگویی صورت گرفته و این گروه مصمم به دستیابی به اهداف خود است.مدت زمان پاسخگویی سایپا در سال ۹۵، حدود ۲۶ روز بود که در سال ۹۶ این مدت با ۱۵ درصد بهبود و کاهش ۴ روزه همراه بوده است که نشان از بهبود کیفیت محصولات سایپا دارد.

وی با اشاره به کسب ۴۱ درصدی سهم بازار سایپا در سال۹۶ گفت: در سال گذشته فروش خودرو گروه سایپا براساس فاکتور صادر شده رشد ۱۷ درصدی و براساس ارزش ریالی ۶/ ۳۹ درصد افزایش داشته که باعث افزایش سهم بازار شده است.سهم بازار سایپا در سال‌های انتهایی دهه هفتاد و ابتدای دهه ۸۰ تا مرز ۵۰ درصد افزایش یافته که در سال‌های اخیر به کمتر از ۳۴‌درصد در سال‌های ابتدایی دهه ۹۰ کاهش پیدا کرده بود.


بدون دیدگاه