تلگرام دنده 6

ایرباس فضاهای حمل بار را به فضاهایی جادار و بزرگ برای استراحت مسافران تبدیل می کند

مرتضی قانع | سه شنبه، ۴ اردیبهشت

ایرباس فضاهای حمل بار را به فضاهایی جادار و بزرگ برای استراحت مسافران تبدیل می کند
امتیاز بدهید

مشکل کمبود فضا

بسیاری از شرکت های هواپیمایی در استفاده از هواپیماهای خود برای مسیرهای طولانی مشکل دارند. مشکل اصلی آنها کمبود فضا برای مسافران است و بنابراین باید قسمتی از فضای بار هواپیما را به فضای استراحت مسافرین تبدیل کنند که کار چندان راحتی نیست. ایرباس اخیرا از این موضوع با خبر شده و در همکاری با شرکت فضانوردی زودیاک ، در حال طراحی یک سیستم ماژولار (تشکیل شده از اجزای جدا و قابل تغییر) است تا به شرکت های هواپیمایی اجازه دهد به راحتی فضای بار را به فضای استراحت مسافران و یا بالعکس تبدیل نمایند.

 

سابقه ی تاریخی این طرح به دهه های 50 و 40 میلادی در قرن بیستم باز می گردد که در آن شرکت های هواپیمایی قصد داشتند تا فضایی جالب شامل اتاق خواب و سالن و حتی اتاقی برای پیانو ایجاد کنند. این مدل تلاش ها به خصوص برای پرواز های طولانی مدت 14 ساعته در قسمت درجه یک یا   First class معمول است.

A330 XWB

این سیستم تا سال 2020 به شرکت های هواپیمایی اجازه خواهد داد تا ایرباس های  A330 خود را به نمونه ی A330 XWB تبدیل کنند که قابلیت تغییر در فضای بار به فضای استراحت را دارد. بسیاری از مردم هنوز نمی دانند که هواپیماهای مدرن دارای امکانات شگفت انگیزی هستند و فقط در صورت نیاز ، آنها آشکار می شوند.

هنوز جزییات زیادی از این طرح منتشر نشده است ، اما ایرباس می گوید که ماژول های این طرح ساختاری همچون سایر محموله ها دارند و می توانند به راحتی حمل و نقل شوند. علاوه بر این ایرباس تصاویری مفهومی از ماژول های متنوع این طرح نظیر فضای بازی کودکان ، فضایی برای پزشک ، یک سالن و یک اتاق کنفرانس را منتشر کرده است.

به گفته ی ایرباس این رویکرد برای راحتی بیشتر مسافران و ایجاد ارزش افزوده برای خطوط هوایی برگزیده شده است. به گفته ی ایرباس اجرای آزمایشی این طرح تا کنون بازخورد های مثبتی را هم از مسافران و هم از شرکت های هواپیمایی دریافت کرده است.

MVM

بدون دیدگاه