تلگرام دنده 6

مقایسه کیفیت خودروهای اروپایی و چینی

تیم تحریریه | سه شنبه، ۲۵ اردیبهشت | 5 نظر

مقایسه کیفیت خودروهای اروپایی و چینی
امتیاز بدهید

معاون ارشد طراحی شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرده است که کیفیت ساخت و عملکرد نیروی انسانی فعال در خط تولید کارخانه‌های خودروسازی مستقر در چین بسیار بهتر از خطوط تولید روباتیک و هوشمند اروپایی‌هاست. وب‌سایت موتور ۱، گزارش داد که رابین پیج، معاون ارشد تیم طراحی شرکت خودروسازی ولوو در اظهاراتی عجیب عنوان کرده که کیفیت ساخت و خط تولید کارخانه‌های مستقر در چین بهتر از همتایان اروپایی خود است. در سال‌های اخیر بسیاری از کارخانه‌های مشهور جهان نظیر غول‌های خودروسازی بین‌المللی تصمیم گرفته‌اند که کارخانه‌های خود را به چین منتقل کنند تا علاوه‌بر کاهش هزینه در تولید، به افزایش بهره‌وری و میزان تولید و عرضه نیز دست یابند.

بازار چین تحت‌تاثیر جمعیت بسیار بالا و تقاضای فراوان شهروندان برای استفاده از محصولات مختلف، یکی از بزرگ‌ترین و پرتقاضاترین بازارهای جهان است. بنابراین وجود کارخانه خودروسازان بزرگ در این کشور از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار است.حالا رابین پیج، معاون ارشد تیم طراحی شرکت ولووی سوئد در اظهاراتی عجیب خطاب به تیم تحریریه نشریه استرالیایی گواتو می‌گوید:

با اینکه بسیاری از مردم و شرکت‌ها هنوز هم به کیفیت محصولات و خودروهای چینی شک دارند و درباره آن ابراز نگرانی می‌کنند؛ اما باید بگویم که اتفاقا برخلاف انتظار بسیاری از مردم، کیفیت ساخت خودروهایی که توسط نیروهای انسانی متخصص فعال در کارخانه‌های مستقر در چین تولید می‌شوند، بسیار بیشتر از آن دسته از خودروهایی است که در کارخانه‌های اروپایی با خط تولید روباتیک و کاملا هوشمندانه ساخته می‌شوند. به‌نظر می‌رسد که وی تفاوت عمده و اساسی میان کیفیت کارخانه‌های چینی و اروپایی را تنها به خاطر میزان اتوماسیون آنها می‌داند. وی در ادامه افزود: هیچ‌گونه نگرانی درباره کیفیت عملکرد و ساخت خودروهای تولید شده در کارخانه‌های چینی وجود ندارد و مردم باید خیالشان از این بابت کاملا آسوده و راحت باشد.

منبع: ایسنا

MVM

5 دیدگاه

 1. گرفتار | اردیبهشت 26, 1397 | لینک نظر

  علاف چطوری . اره بابا فقط چراتو td تو خوبه . بقیه هم چینی سوارن . نظر هیچکس رو قبول نداری چه بخوای چه نخوای آشغالای کره ای هم محکوم به شکستن . به قول پیام وقتی موبایلت علی الخصوص ایفون ساخت چینه دیگه از خودرو چه انتظاری داری . من پیشنهاد میکنم به همه ادما چه چینی سوار چه غیره احترام بذاری ونظرشونو بیهوده ندونی . چون ماشین برای ادما شخصیت نیست .

 2. sunmartin | اردیبهشت 25, 1397 | لینک نظر

  نمیدونم از روی چه نظر بیهوده ای کاربرانی نظیر این شخص فکر کینه سایر جهان در حال نظاره چین هستن؟
  مگر مره ای ها در حال خواب و یا استراحت باشند یا ژاپنی ها ..این دیدگاه که فکر میکنید چینی ها از کره ای ها سبق میگیرند خیالی زیبا در خاطر چینی دوست و بیشتر شبیه یک آرزو است کره در حال نزدیک شدن بیشتر به محصولات درجه یک بین المللی است حال آنکه چین هنوز از کپی های قدیمی محصولات کره ای و ژاپنی و مهندسی معکوس دست برنداشته

 3. حامد | اردیبهشت 25, 1397 | لینک نظر

  چین در حال بلعیدن صنعت خودروی دنیاست. الان ارزانترین و گرانترین خودروی دنیا متعلق به چین است و در حال حاظر در بازار ایران شاهد خودروهای با کیفتی چون چری تیگو۷ و هایما هستیم که تقریبا نصب قیمت رقبای کره ای و با کیفیت تقریبا مشابه آنها هستند. تا چند سال آینده خواهید دید چین اکثر برندهای مطرح خودروسازی را خواهد خرید و تولید خارج اط کشور چین با شکست مواجه خواهد شد. این حرف من را فراموش نکنید حتی اگر امروز به آن بخندید

  • در پاسخ به: حامد

   پیام | اردیبهشت 25, 1397 | لینک نظر

   درسته
   دقیقاً چیزی شبیه به صنعت موبایل که دیگه به صرفه نیست خارج از چین تولید بشه برای خودرو هم اتفاق میفته