اولین بنز ساخت فرانسه به بازار می‌آید

مرتضی قانع | سه شنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۷

اولین بنز ساخت فرانسه به بازار می‌آید
امتیاز بدهید

مرسدس بنز برنامه‌اش را برای تولید یک مدل کوچک الکتریکی بنز ساخت فرانسه اعلام کرد. این شرکت می‌گوید ماشین جدید در کارخانه دایملر در هامباخ فرانسه ساخته خواهد شد و برای تجهیز این کارخانه پانصد میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌کند. به این ترتیب این ماشین اولین مرسدس-بنز ساخت فرانسه خواهد بود.

مرسدس-بنز سال گذشته ایده‌اش از این مدل کوچک الکتریکی را با کانسپتی به نام EQA نمایش داد. به گفته مرسدس بنز این ماشین با هر بار شارژ می‌تواند ۴۰۰ کیلومتر حرکت کند.

 

مرسدس بنز سال گذشته کانسپت EQA را در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کرد

 

در حال حاضر در کارخانه هامباخ محصولات اسمارت ساخته می‌شود. اسمارت یکی از زیرمجموعه‌های دایملر است که ماشین‌های بسیار کوچک شهری تولید می‌کند. معلوم نیست تولید مرسدس بنز جدید در فرانسه چه زمانی آغاز می‌شود، اما دایملر پیش‌تر اعلام کرده که قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ بیش از ده مدل الکتریکی بنز و اسمارت به بازار عرضه کند.

مرسدس بنز مدل‌های الکتریکی خود را با نام EQ از مدل‌های دیگر متمایز کرده است. اولین مدل از این سری شاسی‌بلند EQC است که سال آینده به بازار می‌آید.

مرسدس-بنز انتظار دارد ماشین‌های الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ بین ۱۵ تا ۲۵ درصد از کل فروش شرکت را شامل شود و قرار است از سال ۲۰۲۰، ماشین‌های اسمارت فقط با موتور الکتریکی ساخته شود.

بدون دیدگاه