توقف ترخیص خودروهای غیر‌قانونی از گمرک

تیم تحریریه | پنجشنبه، ۷ تیر ۱۳۹۷

توقف ترخیص خودروهای غیر‌قانونی از گمرک
امتیاز بدهید

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: عملیات ترخیص چهار هزار و ۵۰۰ خودرو از مجموع ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو ثبت‌سفارش شده غیر‌قانونی در گمرکات، متوقف و پرونده بقیه خودروهای مشمول در پرونده که بیش از یک هزار و ۹۰۰ دستگاه بوده، در حال پیگیری است‌.

مرکز حراست این وزارتخانه درباره انتشار اخباری مبنی بر پرونده ثبت‌سفارش‌های غیرقانونی نامتعارف، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این مرکز نسبت به کشف تخلف در ثبت‌سفارش خودرو از روش‌های غیرقانونی، اقدام و پس از بررسی تخصصی اطلاعات و برای جلوگیری از سودجویی افراد دخیل در پرونده، مکاتبه با گمرک، سازمان تعزیرات، وزارت اطلاعات و دیگر مراکز مرتبط را آغاز و در نتیجه ترخیص چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو غیر‌قانونی را متوقف کرد. مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: برای یکهزار و ۹۰۰ دستگاه خودروی باقیمانده نیز پیگیری‌های لازم در جهت شناسایی افراد دخیل در پرونده از طریق شناسه‌های سیستمی و آدرس‌های اینترنتی در حال انجام و پرونده‌ای به همین منظور در مجتمع قضایی قاچاق کالا و ارز تشکیل شده است.

رئیس سازمان توسعه تجارت چندی پیش اعلام کرد پس از توقف ثبت‌سفارش واردات خودرو، برخی تخلف‌ها صورت گرفته و برای روشن شدن این موضوع پرونده آنها به دستگاه‌های ذی‌ربط امنیتی و قضایی ارسال شده است. رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز هفته گذشته از هک شدن سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ثبت‌سفارش و ورود غیرقانونی نزدیک به پنج هزار خودرو به کشور خبر داده بود که تکذیب وزارت صنعت را به‌دنبال داشت.


بدون دیدگاه