حمایت همه‌جانبه سایپا از قطعه‌سازان سراسر کشور با هدف خودکفایی در تولید قطعات

تیم تحریریه | یکشنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۷

حمایت همه‌جانبه سایپا از قطعه‌سازان سراسر کشور با هدف خودکفایی در تولید قطعات
امتیاز بدهید

به گزارش سایپانیوز، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به همراه جمعی از مدیران ارشد گروه سایپا ضمن حضور در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تبریز با رییس اتاق بازرگانی و جمعی از قطعه‌سازان استان آذربایجان شرقی به گفت‌وگو پرداخت‌.

مهندس محسن جهرودی با اشاره به تحریم‌های مجددی که علیه کشور اعمال خواهد شد گفت: در کشور هرگاه نقدینگی وجود داشته و وضعیت ارزی کشور مساعد بوده عملکرد صنعتگران کشور دیده نشده است چراکه درهای واردات باز بوده و بیگانگان به راحتی در کشور حضور داشته و فعالیت کرده‌اند و متاسفانه با بروز مشکلات، این شرکت‌های خارجی به راحتی کشور را ترک کرده و رفته‌اند و در این بین فعالیت‌های قطعه‌سازان داخلی همچنان ادامه‌دار بوده است‌.

وی افزود: سایپا در بحث همکاری با قطعه‌سازان داخلی هیچ‌گونه حد و مرزی ندارد و تلاش داریم بتوانیم از تمامی پتانسیل‌های داخلی بهترین استفاده را کنیم و در قطعاتی که نمونه داخلی وجود ندارد و در حال ایجاد خودکفایی هستیم بیشترین توجه و حمایت را خواهیم داشت‌.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تاکید کرد: خوشبختانه در کشور هم دارای متخصص هستیم و هم تجربه بیش از نیم قرن خودروسازی در کشور وجود دارد و می‌توان از این توان در داخلی‌سازی قطعات به مراتب بهره‌برداری بیشتر و بهتری کرد و به صراحت اعلام می‌کنم از شرکت‌هایی که توان تولید داخلی‌سازی قطعاتی که از خارج وارد می‌شده را دارند در هر کجای کشور که هستند حمایت خواهیم کرد‌.

وی گفت: استراتژی سایپا حمایت از قطعه‌سازان است و به هیچ عنوان نگاه به قطعه‌ساز شدن نداریم و در حال واگذاری قطعه‌سازی‌هایی هستیم که متعلق به سایپا هستند و در این برهه زمانی اگر قطعه‌سازی با کیفیت مدنظر سایپا قطعه تولید کند حتما با آن همکاری خواهیم کرد‌.

جهرودی افزود: به منظور بهره‌گیری بهتر و ایجاد تمرکز در همکاری و حمایت گروه سایپا، ‌پیشنهاد می‌کنم گروهی از صنعتگران استان با حضور نمایندگان سایپا در قالب کارگروهی تخصصی تشکیل جلسه دهند و با بررسی توانمندی‌های استان در جهت ایجاد خودکفایی و ساخت قطعات خاص حرکت کنند و در این مسیر هرگونه حمایتی نیاز باشد از آن دریغ نخواهیم کرد‌.
وی تصریح کرد: بر اساس استراتژی تعریف شده سایپا و در جهت حمایت از قطعه‌سازان به خصوص قطعه‌سازان متوسط و کوچک در سراسر کشور، در هفته‌های اخیر مبالغی را به سیستم قطعه‌سازی پرداخت خواهیم کرد، همچنین کسانی که نیاز به نقدینگی دارند با حمایت گروه سایپا، به بانک مهر اقتصاد معرفی خواهند شد تا بتوانند به راحتی از تسهیلات بانکی و دریافت وام‌های مناسب استفاده کنند‌.


بدون دیدگاه