تلگرام دنده 6

از این پس شاسی‌بلندهای BMW در چین تولید می‌شوند

تیم تحریریه | پنجشنبه، ۲۱ تیر | 4 نظر

از این پس شاسی‌بلندهای BMW در چین تولید می‌شوند
امتیاز بدهید

شرکت خودروسازی بی ام و (BMW) آلمان اعلام کرده است که تحت تاثیر افزایش تعرفه 40 درصدی بر خودروهای شاسی بلند در آمریکا، می‌خواهد محصولات خود از این پس در چین تولید کند.

به گزارش وب سایت The Hill، از آنجایی که دونالد ترامپ – رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا – به تازگی تعرفه واردات و ساخت خودروهای خارجی در خاک این کشور را به میزان قابل توجهی افزایش داده است، شرکت خودروسازی بی ام و آلمان نیز تصمیم گرفته است که بجای تولید برخی از مدل های خود اعم از خودروهای شاسی بند در خاک آمریکا، از این پس آنها را در چین تولید کند.

این شرکت بدین منظور با شریک تجاری چینی خود – گروه خودروسازی برلیانس – یک قرارداد تجاری را به امضا رسانیده است تا بتواند خط تولید بسیاری از محصولات و خودروهای شاسی بلند خود را در این کشور ایجاد کند.

روزنامه چارلستون گزارش داده است که بی ام و بدین ترتیب تا پایان سال آینده ۲۰۱۹ میلادی تعداد خودروهای تولیدی خود در کارخانه مستقر در چین را به عدد ۵۲۰ هزار دستگاه می رساند.

هرالد کروگر – مدیر ارشد اجرایی شرکت بی ام و – در این خصوص گفت: این قرارداد در چارچوب همکاری های بلند مدت ما با این گروه صنعتی و خودروسازی چینی می گنجد و یکی از بزرگترین اهداف مشترک ما در نهایت توسعه و تولید خودروهای الکتریکی و تمام برقی خواهد بود.

بی ام و بزرگترین صادرکننده خودرو به ایالات متحده آمریکا محسوب می شود و تنها در یکی از کارخانه های خود واقع در خاک این کشور ۱۰ هزار نفر کارمند و کارگر دارد.

بی ام و اعلام کرده است که قصد دارد تولید برخی از محصولات شاسی بلند (SUV)  خود را از کارخانه خود واقع در کالیفرنیای شمالی در آمریکا به چین منتقل کند.

این خودروساز آلمانی این تصمیم را در پاسخ و اقدامی تلافی جویانه در مقابل افزایش ۴۰ درصدی تعرفه محصولاتی همچون خودروهای شاسی بلند در ایالات متحده اتخاذ کرده است.

آنطور که به نظر می رسد جنگ تجاری میان آمریکا و شرکای تجاری قدیمی اش همچون اتحادیه اروپا و چین هر روز درحال زبان کشیدن است و به طور روز افزونی درحال گرفتن دامان شرکت های تولیدکننده و بنگاههای فعال اقتصادی در این کشورهاست./ایسنا

MVM

4 دیدگاه

  1. شانسنژاد | تیر 23, 1397 | لینک نظر

    حالا تولید بی ام و که شده واسشون افتخار ایرانخودرو بنز تولید میکرد اما در کنارش پیکان هم میزد این که نشد نشانه کیفیت اون که تولید میکنه تحت لبسانسه اصلا ربطی به اون شرکت مونتاژ کار نداره حالا میخوان با این ترفند تبلیغ کنن واسه چینی ها بخصوص برلیانس مثلا بی ام و با برلیانس محصول مشترکش احتمالا اچ 330 ?? توهین بزرگی به من بی ام و سواره و توهین به شعور خواننده مطلب

  2. sunmartin | تیر 21, 1397 | لینک نظر

    تولید یک خودور در یک شرکت چینی به علت هرینه بالا دلیلی بر ارجحیت اون شرکت نیست و یا کیفیت محصولات برلیانس چه بسا که محصولات بنز و نیسان در ایران خودو رو پارس خودور و محصولات کیا در سایپا تولید میشد حالا عده ای با اتشار این خبر و چسباندن برلیانس های خود به بی ام دبلیو در صدد دریافت اعتبار هستند که اصلا چنسن چسزی نیست اگر بود الان باید سایپا و ایران خودرو . پارس خودور کیفیتی برابر کیا ، بنز، و نیسان داشتند