ارتش اسرائیل خود را برای جنگ‌های نامتقارن تجهیز می‌کند

تیم تحریریه | شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۷

ارتش اسرائیل خود را برای جنگ‌های نامتقارن تجهیز می‌کند
امتیاز بدهید

 

به گفته فرمانده لشکر زرهی اسرائیل، ارتش این کشور به زودی تانک جدیدی را به خدمت خواهد گرفت که برای “جنگ‌های چریکی و نامتقارن” طراحی شده است. این تانک توان اسرائیل برای مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی را افزایش خواهد داد.

    

ارتش اسرائیل برای افزایش توانایی‌های خود در جنگ‌های نامتقارن به‌زودی تانک جدیدی را به خدمت خواهد گرفت.

گوی هاسون، فرمانده لشکر زرهی ارتش اسرائیل، روز پنج شنبه ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) اعلام کرد که به دلیل تغییر شکل جنگ‌ها و درگیرهای نظامی اخیر، این کشور مجبور به ساخت تانک‌های جدید شده است. این تانک با نام “مرکاوا ۴ باراک” در سه سال آینده به واحدهای زرهی ارتش اسرائیل تحویل داده خواهد شد.

 

تانک‌های مدل “مرکاوا” برای مقابله با ارتش‌های کلاسیک کشورهای عربی در اسرائیل طراحی و ساخته شده بود، اما به گفته فرماندهان ارتش اسرائیل از زمانی که این کشور با درگیری‌های نظامی از نوع درگیری‌های “چریکی” و “نامتقارن” مواجه شده، ضرورت بازسازی ادوات و تانک‌های مناسب در واحدهای زرهی اسرائیل بیش از پیش احساس می‌شود.

تانک‌های مدل مرکاوا (به معنی ارابه دارای ۴ مدل مختلف است) برای نخستین بار در سال ۱۹۷۸ در ارتش اسرائیل به کار گرفته شدند. این تانک‌ها دارای مشخصات منحصر به فردی هستند که در انطباق کامل با شرایط منطقه‌ای ساخته شده‌اند. اسرائیل تا کنون از فروش این تانک‌ها به دیگر کشورها خودداری کرده است.

به گفته فرمانده لشکر زرهی ارتش اسرائیل  مقابله این کشور در آینده “بیش از آن که با ارتش‌های کشورهای همسایه باشد، متوجه افراد” و واحدهای کوچک شبه‌نظامی است.

به گفته مسئولان نظامی اسرائیل تانک جدید دارای حسگرهای (سنسورهای) حساسی است که با کلاه‌خود فرمانده تانک مرتبط است و تصویری بسیار دقیق از وضعیت بیرونی ارائه می‌دهد و نیازی به خروج خدمه از تانک وجود ندارد.

بدون دیدگاه