تولید فوتون ساوانا توسط عظیم خودرو/هنتنگ از آذر ماه

تیم تحریریه | جمعه، ۱۸ آبان ۱۳۹۷ | 1 نظر

تولید فوتون ساوانا توسط عظیم خودرو/هنتنگ از آذر ماه
امتیاز بدهید

بابک وطن‎خواه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تعدد برند یکی از استراتژی‌های اصلی در عظیم خودرو است.

وی عنوان کرد: شرکت صنایع تولیدی عظیم خودرو وابسته به گروه عظیم خودرو حدود 15 سال سابقه فعالیت در بازار خودرو ایران به عنوان واردکننده و فروشنده لیزینگی و اقساطی را دارد.

قیمت روز تمامی خودروهای بازار(کلیک کنید)

مدیرعامل شرکت صنایع تولیدی عظیم خودرو بیان کرد: در سال 95 این گروه با تاسیس شرکت صنایع تولیدی عظیم خودرو، کارخانه زاگرس خودرو را تحت تملک درآورد و از آن زمان تاکنون قراردادهایی با سه برند معتبر فوتون، هنتنگ و ماهیندرا هندوستان منعقد کرده است.

وطن‎خواه از صنایع تولیدی عظیم خودرو به عنوان تنها پرچمدار صنعت خودرویی هندوستان در ایران یاد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر خودرو فوتون ساوانا به عنوان قدرتمندترین، گران‌ترین و تنها خودرو شاسی‎دار در حال تولید در کشور روی خط تولید ما قرار دارد.

وی تاکید کرد: با گذشت زمان حضور این خودرو در بازار این ادعا را ثابت می کند خودرویی بسیار کیفی بوده که بهترین قطعات ممکن بر روی آن استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت مذکور از آغاز تولید خودرو هنتنگ از 27 آذر ماه امسال خبر و ادامه داد: در حال حاضر تجهیزات جوش و خطوط مونتاژ این خودرو در حال نصب است، برای سال آینده تولید حداقل 15 هزار خودرو هنتنگ و 2 هزار خودرو فوتون را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وطن‎خواه تصریح کرد: البته امکان و ظرفیت تولید هر یک از این خودروها به ترتیب برای فوتون ساوانا 3.5 دستگاه در ساعت و هنتنگ10 دستگاه در ساعت است، بنابراین مجموعه ظرفیت تولید هر دو 50 هزار دستگاه در سال است، اما به دلیل گلوگاه موجود در خط رنگ در حال حاضر ظرفیت سالانه 35 تا 40 هزار دستگاه است.

 

هنتنگ X7
هنتنگ X7

وی از برنامه‎ریزی برای تولید خودرو  ماهیندرا در سال آینده خبر داد و گفت: هم اکنون در حال اخذ استانداردهای 85گانه  این خودرو هستیم، همچنین سال آینده خودروهای XUV500  و پیکاپ ماهیندرا را روی خطوطمان خواهیم دید.

ماهیندرا XUV500

این مسوول ادامه داد: از سویی در همه قراردادهای منعقد شده با سه شرکت فوتون، ماهیندرا و هنتنگ امکان صادرات در نظر گرفته شده و در صورتیکه بازاریابی مناسبی داشته باشیم، هیچ منع قانونی برای صادرات نخواهیم داشت.

وطن‌خواه در ادامه با تاکید بر اینکه تاکنون گروه عظیم خودرو هیچ تسهیلات بانکی دریافت نکرده است، افزود: البته تامین منابع مالی در فرآیند تولید و خودروسازی توسط منابع بخش خصوصی بسیار دشوار است.

وی اضافه کرد: به این ترتیب به تامین منابع مالی از طریق سیستم بانکی نیاز داشته و این مهم را در دستور کار داریم و در این راستا با بانک صنعت و معدن به جاهای خوبی رسیده‎ایم.

مدیرعامل شرکت صنایع تولیدی عظیم خودرو با اشاره به اینکه در حال حاضر 120 نفر در این کارخانه مشغول به کار بوده و تا پایان امسال به 250 نفر افزایش می‌یابند، تاکید کرد: درصورتیکه ظرفیت تولید به 15 تا 16 هزار در سال برسد، قریب به یک هزار و دویست نفر در این مجموعه مشغول به کار می‎شوند که اشتغال‌زایی خوبی برای لرستان و بروجرد خواهد بود.

وطن‌خواه البته جذب نیروهای متخصص قدیمی را اولویت اول برشمرد و خاطرنشان کرد: پس از آن نسبت به جذب نیروهای 100 درصد بومی اقدام خواهیم کرد./فارس


1 دیدگاه

  1. sunmartin | آبان 19, 1397 | لینک نظر

    ماهیندرا که مشخصه طراحیش به سبک هیندی هاست دستگیره های در هاش هم مثل ژیان مهاری دهه 40 شمسیه خوبه که یک خودرو هم عظیم خودرو وادرکنه بنام ماچیندرا یا مامیانماردرا دنبال بدترین و بی کیفیت ترین و نامعتبر ترین برندها میگردن و اونها وارد میکنن اگه همین چینی های خوب مثل امجی و چانگان و رووی وارد میکردن خیلی بهتر بود فقط چین به اینها خودرو میفروشه و قطعات منفصله که گویا هند هم بهش اضافه شده