معرفی نسل نو مرسدس بنز C-Class 2015

وحید مهدوی | چهارشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۲ | 2 نظر

C-Class جدید را می توان یک “بچه بنز” خطاب کرد که  قبلا این لقب به CLA-Class اطلاق می شد که در آمریکا سر لوحه طراحی اتومبیلهای کامپکت و کراس اوورها بود.

C-Class هنوز هم یکی از اعضای مهم خانواده بنز است ،عمدتا به این دلیل که به عنوان جنگنده ای از بنز مقابل مزاحم همیشگی خود یعنی BMW سری 3 قد علم کرده است.علاوه بر این،به نظر می رسد C-Class 2015 یک ارتقاء بزرگ است که می توان از آن به عنوان “S کلاس کوچک” نیز نام برد.طبق گفته مهندسین بنز C-Class احساسی مانند”ارتقاء به کلاسی بالاتر از سفر” را دارد.

در واقع این نسل از C-Class اینقدر نسبت به نسل قبل خود پیشرفت کرده که بسیار قابل ملاحظه است. به عنوان مثال سبکتر و جذابتر شده و به تکنولوژی های گل سرسبد محصولات بنز نیز مجهز شده است. و بهتر از همه، C-Class جدید با دو پیشرانه جدید معرفی می شود که هر دو پیشرانه نسبت به مدلی که در حال حاظر تولید می شود قدرت بیشتری تولید می کنند.

2015-Mercedes-Benz-C-Class-rear-view

در حالی که بسیاری از علاقه مندان مشتاقند بدانند AMG چه برنامه ای برای این کلاس دارد،اما مرسدس هنوز برای افشای این اطلاعات آماده نشده.در عین حال،مرسدس برای مدلهای C300 مجهز به سیستم 4MATIC  از یک پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتر توربو با تکنولوژی تزریق مستقیم سوخت که قدرتی معادل 235 اسب بخار و گشتاور 273 پوند فوت را داراست،استفاده می کند. با فرض اینکه اعداد تغییری نکنند،C300 4MATIC جدید حدود 34 اسب بخار قدرت و 44 پوند فوت گشتاور بیشتری نسبت به مدل فعلی C250 با پیشرانه 1.8 لیتری 4 سیلندر مجهز به توربو خواهد داشت.

مدل بعدی C400 4MATIC است که با یک پیشرانه V6 3 لیتری با تکنولوژی تزریق مستقیم سوخت و همچنین مجهز به توربوشارژ که قدرت تولیدی آن 329 اسب بخار و گشتاور آن 354 پون فوت می باشد،معرفی شده است.C400 4MATIC جدید حدود 27 اسب بخار قدرت و 81 پوند فوت گشتاور بیشتری نسبت به پیشرانه V6 تنفس طبیعی 3.5 لیتری دارد که روی مدلهای فعلی C350 نصب می شود.

هر دو این پیشرانه ها نیروی خود را توسط یک گیربکس 7 سرعته خودکار به چرخها منتقل می کنند که این گیربکس برای بهره وری و عملکرد بهتر و بیشتر بهینه سازی شده است.مرسدس به تازگی از گیربکس 9 دنده اتوماتیک خود پرده برداری کرده و تعجبی نیست که این گیربکس به C-Class جدید هم راه پیدا کند.

یک مدل توربودیزل و یک مدل هیبریدی هم در دستور کار قرار دارند.

2015-Mercedes-Benz-C-Class-dash-view

کمتر شدن وزن C-Class جدید یکی دیگر از بهبودهایی است که داشته،به طوری که حدود 50% از بدنه مدل جدید C-Class از آلومینیوم ساخته شده،در حالی که در مدل قبلی این عدد فقط 10% بوده است.که نتیجه آن حدود 70 کیلوگرم سبکتر بودن وزن بدنه این مدل است و همچنین بنز ادعا می کند وزن کلی این مدل نیز حدود 100 کیلوگرم به نسبت نسل قبل کاهش یافته است.

مدل فعلی C250 که یکی از سبکترین سدانها در این سگمنت می باشد وزنی معادل 1551 کیلوگرم دارد که این عدد برای عضوهای دیگر این گروه بیشتر است مثلا BMW 328 وزنی معادل 1578 کیلوگرم و آئودی A4 وزنی معادل 1682 کیلوگرم دارند.

مرسدس برای اولین بار به صورت اختیاری تعلیق Airmatic را بر روی C-Class جدید عرضه می کند، و همچنین بنز مدعی است این اولین مدلی در این سگمنت است که دارای این سیستم می باشد.این سیستم به راننده اجازه می دهد که بتواند میزان چابکی را بین مودهای Comfortو ECO و Sport و Sport+ انتخاب کند.

مشتریانی که نخواهند این سیستم را بر روی اتومبیل خود داشته باشند می توانند از بین دو مدل سیستم تعلیق استاندارد یکی را انتخاب کنند که یکی از آنها سیستم تعلیق Comfort است که البته کمی چاشنی اسپرتی هم دارد و دیگری یک سیستم تعلیق تمام اسپرت است که ارتفاع آن حدود 15 میلی متر پایینتر از تعلیق Comfort می باشد.همچنین سیستم تعلیق جلو مجهز به سیستم جدید 4 اتصالی شده است در صورتی که در عقب همچنان از سیستم 5 اتصالی استفاده می شود.

فاصله بین دو محور C-Class 2015 حدود 2844 میلی متر است که 76 میلی متر بزگتر از مدل قبلی می باشد.طول کلی این مدل با 93 میلی متر افزایش نسبت به مدل قبلی به عدد 4673 میلی متر رسیده.همچنین عرض آن نیز 1803 میلی متر است نسبت به نسل قبل 40 میلی متر افزایش داشته است.این بدان معناست که قاعدتا باید فضای سرنشینان در اتاق به طور مناسبی افزایش یافته باشد، هر چند هنوز ابعاد فضای داخلی اعلام نشده است.

علاوه بر فضای بیشتر،آثار طراحی S کلاس در جای جای C-Class جدید دیده می شود،به خصوص از نمای جانبی و وقتی از زاویه ¾ عقب مشاهده اش می کنیم.

2015-Mercedes-Benz-C-Class-rear-view-in-motion

خطوط جانبی در اصل کپی هوشمندانه ای از S-Class هستند و همچنین چراغهای عقبکه در اطراف گلگیر عقب ادامه یافته اند.قسمت پایین سپر عقب که شامل دریچه های هوا و دیفیوزر است که به خوبی با سر اگزوزها ادغام شده ، واقعا ظاهر اسپرتی دارد.

2015-Mercedes-Benz-C-Class-rear-profile

قسمت جلوی این مدل بسیار تحت تاثیر به روز شده E-Class است که شامل دریچه های بزرگ هوا و چراغهای جلو می باشد.چراغها به صورت استاندارد هالوژن هستند ولی مشتری ها می توانند بین دو مدل LED استاتیک و یا مدل پیشرفته ترکه با توجه به خواست راننده و همچنین جاده تنظیم می شود، انتخاب کنند.

2015-Mercedes-Benz-C-Class-front-profile

این چراغهای LEDفقط آغاز تشابه تکنولوژی های C-Class جدید با S-Class است.برای شروع،C-Class جدید دارای بسیاری از سیستمهای هوشمند ایمنی است که از جمله آنها می توان به سیستمهایی نظیر سیستم کمکی جلوگیری از برخورد،که به عملکرد ترمز در سرعتهای بالای 200 کیلومتر کمک می کند، اشاره کرد.ویژگی های هوشمند ایمنی دیگر  شامل سیستم کروز کنترل بهینه سازی شده برای ترافیک و همچنین سیستم بهینه سازی شده نگه داشتن اتومبیل در خط،هستند.از دیگر موارد ایمنی در این مدل ایربگ پنجره ها است.

فضای داخلی به شدت متفاوت است.در حالی که فضای داخلی نسل قبلی مخلوطی از دریچه های هوای زاویه دار و گرد و قطعات مختلف بود، فضای داخلی C-Class 2015 بسیار منسجم تر است و کمتر به هم ریختگی در آن به چشم می خورد.

2015-Mercedes-Benz-C-Class-front-interior

به عنوان مثال تمام دریچه های هوا گرد هستند،شکافهای بین پنلها کمتر است و مواد مصرفی با کیفیت تر به نظر می رسند.مانند برادرهای بزرگتر خود C-Class جدید هم ساعت آنالوگ خود را دارد.در بالای دریچه های هوا یک صفحه نمایش سرگرمی 7 اینچ به چشم میخورد که البته صفحه نمایش 8.4 اینچی نیز به صورت اختیاری به همراه پکیج مولتی مدیا قابل سفارش است.

سیستم COMMAND بسیار پیشرفته تر شده و به وسیله یک صفحه لمسی استاندارد مشخص شده است.

2015-Mercedes-Benz-C-Class-info-selector

صفحه لمسی این اجازه را به کاربر می دهد که به وسیله حرکات انگشت یا با تایپ کردن حروف و اعداد سیستم را کنترل کنند.بقیه ویژگی های فضای داخلی شامل  یک سیستم Head Up Display و یک سیستم صوتی Burmester اختیاری که اولین بار روی SL و S-Class از آن استفاده شد، می باشد.و مانند S-Class ، C-Class 2015 می تواند مجهز به یک سیستم بالانس کننده هوا که هوا را یونیزه می کند و تصفیه هوا در آن بهبود یافته و همچنین سیستم معطر سازی کابین را داراست ، باشد.

2015-Mercedes-Benz-C-Class-front-seats

با توجه به شاسی سبکتر و بهبود یافته و اسپرتی C-Class 2015 ،پیشرانه های جدید،و تکنولوژی که مشتریان S-Class را نیز تحت تاثیر قرار می دهد ، مرسدس شانس این را دارد که مسلط بر سگمنتی که در آن قرار دارد ، باشد، که شامل BMW سری 3   هم می شود.

ما داریم به سال 2014 نزدیک می شویم.سالی که این “بچه بنز” در آن فروخته می شود.

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. علی | آذر 27, 1392 | لینک نظر

    با سلام 

    با اینکه خودم طرفدار و عاشق بنزم ولی از این خوشم نیومد چون دقیقا کاری که طراحش کرده گفته حوصله ندارم دوباره طراحی کنم همون اس رو کوچک می کنیم میشه سی یعنی یه جور هویت سی رو ازش گرفته با اینه جذابه قشنگه داخلش عالیه ولی بیرونش هویت یه سی کلاس رو نداره کافیه به نسلهای قبلی سی نگاه بندازیم تا منظورمو بفهمید

  2. احمد | آذر 27, 1392 | لینک نظر

    قیافش نمی چسبه به آدم