هیوندای قفل و استارت اثر انگشتی معرفی کرد

تیم تحریریه | سه شنبه، ۴ دی ۱۳۹۷ | 2 نظر

هیوندای قفل و استارت اثر انگشتی معرفی کرد
1 رای - میانگین 1

هیوندای یک سیستم شناسایی با اثر انگشت جدید را معرفی کرده است که به راننده اجازه می دهد تا قفل خودروی خود را از طریق یک تکنولوژی به سبک تلفن همراه باز کرده و یا استارت بزند.

این سیستم دارای دو سنسور اثر انگشت است که یکی روی دکمه استارت استاپ موتور و دیگری روی دستگیره در بیرونی سمت راننده قرار دارد.

این سیستم هیوندای قادر است جزئیات شناسایی دو راننده را به خاطر بسپارد که شامل سه اثر انگشت برای هر نفر می شود.

ساختار این سیستم شبیه به تلفن های هوشمند است و راننده باید انگشت خود را چند بار روی دکمه استارت قرار دهد.

زمانی که قفل خودرو به واسطه اثر انگشت باز می شود، صندلی ها و آینه های آن بر اساس تنظیمات قبلی راننده تنظیم می شوند.

Song Dong-joon، یکی از طراحان ارشد در انستیتو Namyang هیوندای- کیا اعلام کرده که برخلاف تلفن های هوشمند، سیستم تشخیص اثر انگشتی در خودرو باشد برخی شرایط آب و هوایی سخت همچون گرمای بالا، گرد و غبار، باران و دمای پایین را تحمل کند.

سنسور اثر انگشت بیرونی، چهار برابر بزرگ تر از یک تلفن هوشمند است و تمام ارتباطات بین سنسورها و پردازشگر سیستم رمزگذاری شده است.

هم چنین به خاطر این که اثر انگشت انسان ها با گذشت زمان تغییر می کند، این سیستم هیوندای انطباق پذیر است و هر زمان که یک کاربر با موفقیت شناسایی شود، اثر انگشت های ذخیره شده در آن به روز می شوند.

ادعا می شود این سیستم هیوندای 0.002 درصد یا 1 در 50 هزار احتمال اشتباه اثر انگشت فردی با فرد دیگر را دارد. در این صورت می توان گفت این سیستم پنج برابر ایمن تر از سویچ های هوشمند امروزی است.

2 دیدگاه

  1. احمود | دی 5, 1397 | لینک نظر

    کدومممم تکنولوژی عمو سانی بروووبابا چینی ها که خیلی زودتر در خودروی فوث پیشرفته جک اس تری نیو و تیگوه 8 این تکنولوژی لمسی بکار بردن کره متقلبی بیش نیست مرگ بر کره درررو بر چین با این کیفیت و زیباییو سلام بر پکن
    بیا ی دور با چری آریزووو سیکس توربو تابت بدم بفهمی اینرسی ساکن یعنی چه …

  2. sunmartin | دی 5, 1397 | لینک نظر

    درووود بر کیا هیوندا که تکنولوژی های جدید در خودروهای جدبد بکار میبرند