مشکلات فورد در اروپا

تیم تحریریه | پنجشنبه، ۲۸ آذر ۱۳۹۲

 شرکت فورد میزان سود احتمالی سال 2013 و پیش بینی سود 2014 را منتشر کرد که باعث شد سهام این شرکت به میزان 7 درصد افت کند. فورد تخمین زده است که سود سال 2013 این شرکت به 8.34 میلیارد دلار می رسد که بیشتر این سود مدیون فعالیت در آمریکای شمالی است والا در اروپا اکثر خودروسازان با رکود و مشکلات فروش مواجهند.

با این اوصاف متخصصان مالی فورد سال 2013 را سالی «خیره کننده» توصیف کرده اند چون باعث شد گردش مالی این شرکت 10 درصد رشد پیدا کند. فورد این موفقیت را مدیون فعالیت در همه جای دنیا به جز اروپا است که باری بر دوش این شرکت شده است.
دلیل اصلی افت 7 درصدی ارزش سهام فورد، کاهش میزان سود پیش از پرداخت مالیات است. با این که فورد در اروپا و آمریکای جنوبی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند به برنامه های بسط و گسترش خود به ویژه در چین  ادامه می دهد. فورد وعده داده که در سال 2014 قصد دارد 23 مدل خودروی جدید عرضه کند.
فورد در برزیل و آرژانتین انتظار افزایش فروش دارد اما در ونزوئلا به دلیل کاهش ارزش پول این کشور در برابر دلار حدود 350 میلیون دلار خسارت به فورد وارد خواهد آورد. اروپا همچون خاری در چشم فورد باقی مانده و هزینه های بازسازی و فعالیت در آن به 400 میلیون دلار رسیده است/سایپا به نقل از رویترز.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه