کاراترین نمایشگر پرتابل شیشه جلو

تیم تحریریه | دوشنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۲

برند Garmin که از تولید کنندگان رهیاب ماهواره است نوعی نمایشگر شیشه جلو (Head-up display) را معرفی کرده است. این تکنولوژی با استفاده از اپلیکشن گوشی های هوشمند Garmin اطلاعات را بر روی شیشه جلو خودرو بازتاب می دهد.

درواقع HUD بر روی داشبورد قرار میگرید و با استفاده از بلوتوث با گوشی ارتباط برقرار میکند. صدای رهیاب توسط بلندگوهای گوشی و یا اسپیکرهای بلتوث گوشی پخش میشود.

Garmin ادعا میکند این HUD اطلاعات بیشتری نسبت به دیگر مدل های مشابه به راننده ارائه میکند که شامل سرعت فعلی، سرعت مجاز، فلش مسیر، فاصله تا پیچ بعدی و زمان تخمینی رسیدن به مقصد است.قیمت این نوع Garmin HUD از 123 دلار آمریکا شروع میشود.

تکنولوژی HUD به راننده اجازه میدهد که اطلاعات مورد نیاز را بدون کاهش توجه به جاده، بدست آورد. این تکنولوژی در حال حاضر به صورت Option در ماشین های جدید وجود دارد. اگرچه این سیستم باعث میشود راننده مجبور نباشد به پایین نگاه کند ولی ممکن است توجه راننده را از کار اصلی یعنی رانندگی متوجه اعداد سازد.

درسال گذشته 1.2 میلیون دستگاه HUD فروخته شده است ولی پیش بینی ها نشان میدهد این عدد تا سال تا سال 2020 به 9.1 میلیون خواهد رسید. قابل ذکر است که این اعداد مربوط به اتومبیل هایی که به صورت کارخانه ای این سیستم را دارند نمیشود. همچنین بر اساس پیش بینی ها در سال 2020 قریب به نه درصد از ماشین ها با این سیستم به فروش میروند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه