حضور خودرو تیبا در بازار روسیه

تیم تحریریه | چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۲ | 1 نظر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سایپا،  بازار کشور روسیه به عنوان یک بازار اروپایی محسوب شده و انواع خودروهای گوناگون از برترین تولیدکنندگان جهانی در آن حضور دارند.
بر همین اساس ورود خودرو تیبا در هر دو مدل هاچ بک و صندوق‌دار یک موفقیت صادراتی برای گروه خودروسازی سایپا محسوب می‌شود.

حضور خودروی تیبا در بازار روسیه با توجه به دسترسی زمینی به این کشور یک مزیت صادراتی مطلوب برای سایپا محسوب شده و موجب سهولت، تسریع و کاهش هزینه‌های حمل و نقل و افزایش قدرت رقابت سایپا با سایر شرکت‌ها در این کشور خواهد شد.
خودرو تیبا پیش از این توانسته بود ضمن برآورده کردن شرایط و الزامات استانداردی اوکراین، مجوز حضور در این کشور به عنوان یک بازار اروپایی را اخذ کند، ضمن این که سایپا با راه‌اندازی چند نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در کشور اوکراین در زمینه جلب رضایت مشتریان نیز موفقیت های بزرگی را بدست آورده است.
لازم به ذکر است به واسطه مجوز اخذ شده برای بازار روسیه و به دلیل وجود اتحادیه گمرکی بین کشورهای روسیه، قزاقستان و بلاروس، ورود خودروی تیبا به بازارهای قزاقستان و بلاروس نیز در حال حاضر بلامانع است.
موفقیت های گروه خودروسازی سایپا در بازارهای بین المللی در زمینه میزان فروش، ورود به بازارهای جدید و ارائه مجوزهای مربوطه توسط کشورهایی که انواع خودروهای روز جهان را در بازار خود عرضه می کنند در حالی رقم می خورد که صنعت خودروسازی ایران در داخل با موانع زیادی روبروست و بسیاری ضمن نادیده گرفتن توانمندی های تولیدکنندگان خودرو، با اقدامات و اظهارات نسنجیده و مغرضانه خود زمینه به خطر افتادن اشتغال هزاران نفر از کارکنان این صنایع و بروز بسیاری از مشکلات در زمینه های گوناگون نظیر تولید، فروش، نقدینگی و… را ایجاد می کنند.
سایپا تنها خودروساز ایرانی است که تا کنون هفت بار به عنوان صادر کننده نمونه انتخاب شده و  دو بار جایگاه صادرکننده ممتاز کشوری را به خود اختصاص داده است. این شرکت موفقیت های صادراتی خود را مرهون مزیت های رقابتی محصولات و اتخاذ استراتژی های درست در زمینه بازاریابی است.

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

 1. محمد | دی 19, 1392 | لینک نظر

  اره خوب اینم بگن که ائنجا کسی 20 میلیون نمیاد بده پای این لگن….اونجا مفته!!  

  تو ایران اونوقت ایم ماشین با این قیمت عرضه میشه…

  ازون طرف ما بازم ماشین های خارجی رو با 3 برابر قیمت باید تو ایران بخریم

  این کجاش درسته؟

  که هم ماشینهای به اصطلاح تولید خودمونو گرون بخریم هم ماشینهای وارداتیو

  این یعنی مردم شما هیچی نمیفهمید! ( خرید)