شورای رقابت قیمت پایه خودرو را با دلار 2450 تومانی تعیین كرد

تیم تحریریه | سه شنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۲ | 2 نظر

احمد نعمت‌بخش  با بیان اینکه نرخ دلاری که شورای رقابت برای قیمت خودرو در نظر گرفته‌ "‌2450 تومان" است، اظهار داشت: در صورتی که خودرو‌سازان از دلار آزاد (3 هزار تومان) استفاده می‌کنند ولی شورای رقابت به اشتباه در فرمول خود از نرخ "2450 تومان" استفاده کرده است

.

وی افزود: در حالی كه قیمت دلار در فرمول شورای رقابت 2450 تومان در نظر گرفته شده بود ولی هیچ ارز مبادله ای به خودروسازان و قطعه سازان پرداخت نشد و قیمت گزاری ناصحیح باعث ضرر و زیان تولید كنندگان گردید .

نعمت بخش به سیاست دولت دهم مبنی بر تعیین بهای کالا زیر قیمت تمام شده اشاره کرد و گفت: از این رو قیمت پایه شورای رقابت در راستای این نگرش و مربوط به فروردین 91 و حدود 14 درصد زیر قیمت تمام شده است.

دبیر انجمن خودرو‌سازان اظهار داشت: اگر نرخ دلار آزاد "2450 تومان" و قیمت پایه تصحیح شود تنها موجب خروج خودروسازان از حیطه زیان‌دهی خواهد شد و نباید این توقع را ایجاد كرد كه با وضعیت موجود قیمت خودرو كاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: بنابراین امکان کاهش قیمت وجود ندارد چرا که بهای تمام اقلام تشکیل دهنده خودرو سه تا چهار برابر افزایش یافته است.

نعمت بخش درپایان گفت: خودرو‌سازان سال گذشته حدود 4 هزار میلیارد تومان متضرر شدند، وامسال نیز بیش از هزار میلیارد تومان ضرر كرده اند و مشخص نیست چه كسی پاسخگوی ضرروزیان خودروسازان و سهامداران خواهد بود.

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. حسین | مهر 29, 1394 | لینک نظر

    آقا خودروسازی داره ضرر میکنه ما هم راضی به ضرر شما نیستیم یه لطفی کنید زودتر در این دو شرکت در پیت رو ببندید . جلو ضرر رو از هر کجا بگیری منفعته! !!!

  2. محمد | دی 25, 1392 | لینک نظر

    اره خوب همه ضرر کردن فقط خریدار( مردم بدبخت سود کلان بردن) اونموقعی هم که پراید 2 ملیونی رو میدادم 8 9 ملیون بازم ضرر میکردن؟!