فولکس واگن XR1 اقتصادی و هیجان انگیز

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۲ | 2 نظر

بیش از 10 سال از تولید مدل مفهومی XL1 فولکس واگن، خودرویی با مصرف کمتر از 1 لیتر در یکصد کیلومتر مسافت می گذرد و تنها تعداد معدودی از این خودرو به جهت انجام آزمایشات میدانی به برخی مشتریان خاص فولکس واگن واگذار شده اند.با این حال در روزهای اخیر شایعاتی شنیده می شود که فولکس واگن قصد دارد محصولی اسپرت بر پایه مدل کم مصرف و هیبریدی XL1 بسازد.

طبق گزارش نشریات بریتانیا در این مدل که XR1 نام خواهد گرفت از درها و شاسی فیبر کربن XL1 استفاده خواهد شد،اما موتور دو سیلندر هیبردی آن با مدلی پر قدرت تر جایگزین می شود.

بر اساس این گزارشات موتور 2 لیتری، بنزینی گلف جی تی آی که 217 اسب بخار قدرت دارد محتمل ترین گزینه برای نصب در XR1 محسوب می شود،گزینه ای دیگری نیز پیش رو این کمپانی قرار دارد، موتوری توربو چارجر 3 سیلندری که البته هیبرید نیز هست.
شکی نیست که نصب موتور جی تی آی در میان شاسی و بدنه بسیار سبک وزن و آیرودینامیک XL1 قدرتی حماسی به این خودرو خواهد داد  ولی XR1 نیاز به مهندسانی دارد که شاسی را برای موتور های بزرگتر آماده کنند. فولکس واگن هنوز چراغ سبزی برای تولید این خودرو نشان نداده است ولی افرادی از درون کمپانی نسبت به این موضوع بسیار خوش بین هستند.

فولکس واگن XL1 کم مصرف ترین خودرو جهان است و می تواند با 900 سی سی بنزین 100 کیلومتر را طی کند اما فولکس واگن به جهت بررسی های میدانی تاکنون تنها 50 عدد از این خودرو بسیار پیشرفته را تولید کرده است.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. سلام
    خواستم یه یادی بکنم از این شاهکار تکنولوژی
    اما
    چیزی که من از مقالات قبلی یادم میاد این هست که سوخت 900 سی سی XL1 گازوئیل بود نه بنزین…

    لطفاً چک شود!