سایپا در حال طراحی نخستین پلت فرم خودرو در داخل است

تیم تحریریه | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۲ | 2 نظر

هندس فرهنگ ذبیحیان در گفت و گو با سایپا نیوز با اشاره به آغاز اجرای این پروژه در ماه گذشته اظهار کرد: برای طراحی پلت فرم جدید خودرو یک شرکت مشاور خارجی در حوزه توسعه و تکوین با سایپا همکاری دارد

 

وی ضرورت توسعه سبد محصولات سایپا و هدف گذاری برای ورود به مباحث طراحی و نوآوری را اصلی ترین دلیل سرمایه گذاری در پروژه های طراحی پلت فرم دانست و تصریح کرد: سایپا برای 10 ساله آینده تولید محصولات جدید بر پایه پلت فرم های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است. ذبیحیان خاطر نشان کرد: برای پوشش نیاز بازار در سال های آینده سایپا مالکیت پلت فرم های جدید را در دستور کار قرار داده است. مسئول پروژه طراحی پلت فرم SP1 همچنین گفت: بیشتر پروژه های قبلی طراحی محصول در گروه سایپا عمدتاً بر پایه ارائه مدل های فیس لیفت بوده که این بار قصد داریم پلت فرم جدید خود را به صورت کامل طراحی کنیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود استفاده از فناوری های نوین و الگو برداری جهت طراحی پلت فرم SP1 را زمینه ساز ارتقا دانش فنی مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا عنوان کرد و با اشاره به ویژگی های این پلت فرم گفت: پروژه SP1 در قالب خودروهای کلاس متوسط محسوب می شود و دارای فناوری و امکانات رقابتی کامل خواهد بود. ذبیحیان تاکید کرد: طراحی پلت فرم در داخل قطعا زمینه کاهش قیمت خودرو را با توجه به افزایش عمق داخلی سازی ایجاد خواهد کرد و در آینده محصولاتی که برپایه پلت فرم SP1 و سایر پلت فرم های داخل ساخته شوند از نظر قیمت در سطح مناسبی خواهند بود. وی ادمه داد: داخلی سازی و مالکیت داخل، حتماً زمینه ساز فعالیت بیشتر زنجیره تامین و کاهش قیمت خواهد بود. مسئول پروژه طراحی پلت فرم SP1 برنامه زمان بندی ساخت و تکمیل این پروژه را 30 ماهه برشمرد و افزود: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته در سال 95 شاهد تولید خودرو بر روی این پلت فرم خواهیم بود. وی همچنین نقش شرکت های زنجیره تامین در اجرای این پروژه را مهم ارزیابی کرد و گفت: طراحی موتور 6/1 لیتری، گیربکس اتوماتیک و سایر ملزومات مورد نیاز این پروژه از جمله اقدامات شرکت هایی همچون سازه گستر، مگاموتور، سایپا یدک و سایپا آذین است. معاون مهندسی و طراحی خودرو مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا در خاتمه گفت: امیدواریم با ورود سایپا به این پروژه و اجرایی شدن آن فصل جدیدی در فعالیت های این مجموعه در زمینه طراحی محصولات جدید و ورود به جمع خودروسازان جهانی شکل بگیرد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. خان دایی | دی 18, 1394 | لینک نظر

    تنها خبر قابل هضم صنعت خودرو سازی ایران شاید این خبر باشه (پلت فرم اختصاصی) ببینیم در قرن اینده چی ازش درمیاد

  2. david | مرداد 20, 1393 | لینک نظر

    خدا! ما ملت ایران خسته شدیم از دست این مثلا خودروساز ها.