هیوندای i40 استیشن (2014)

هیوندای i40 استیشن یک خودرو با حال و هوای اروپایی از این کمپانی کره ای است که با هدف نفوذ در بازار اروپا ساخته شده و به بازار عرضه شده و در بازار ایران نیز حضور کمرنگی داشته است. این خودرو شباهت های زیادی با مدل سوناتا دارد اما در اروپا طراحی شده ، موتور کوچک تر و کم مصرف تری دارد ، نمرات ایمنی آن بهتر از مدل سوناتا است و در ساخت آن از مواد با کیفیت تری استفاده شده است.

این خودرو در دو مدل سدان و استیشن در بازار ایران حضور دارد اما با استقبال چندان زیادی از سوی خریداران مواجه نشد چرا که خریداران ترجیح می دهند با مبلغی مشابه به سراغ هیوندای سوناتا بروند که موتور قوی تری دارد.

به طور کلی خودروهای استیشن چندان در ایران موفق نبودند و هیوندای i40 استیشن نیز ادامه دهنده ی راه خودروهایی همچون پژو 405 استیشن ، پراید استیشن و پیکان استیشن است. اما توجه به این نکته مهم است که این خودروها نسبت به کراس اوور های مشابه مصرف سوخت کمتر و سواری راحت تری را برای سرنشینان فراهم می آورند.

طراحی این خودرو از زبان طراحی قبلی هیوندای بهره می برد که هنوز هم برای مخاطبین می تواند جذاب باشد و طراحی داشبورد نیز مدرن و خوش فرم ارزیابی می شود. از جمله نکات منفی این خودرو می توان به قیمت مشابه در کنار قوای فنی ضعیف تر و لذت رانندگی پایین تر نسبت به خودروهای اسپرت تر است. در کنار آن این خودرو مناسب مصارف خانوادگی است و در دراز مدت اقتصادی ، کم استهلاک و کم خرج ظاهر می شود.

در ادامه می توانید مشخصات فنی این خودرو را مشاهده کنید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا