هیوندای ولستر (2014)

هیوندای

هیوندای ولستر ، کره ای خاص

هنگامی که در سال 2011 هیوندای ولستر رونمایی شد،  طراحی غیر متقارن این خودرو بود که با تعبیه دو درب در سمت راست (سمت مخالف فرمان) و یک درب در سمت چپ نظر خیلی ها را به خود جلب کرد.

طراحی هوشمندانه هیوندای ولستر

دلیل این طراحی این است که به دلیل وجود درب تنها در سمت مخالف فرمان، سرنشینان عقب که عمدتاً کودکان خواهند بود همواره به ناچار از سمت پیاده رو پیاده خواهند شد و درب آنها رو به خیابان باز نمی شود تا از حوادث ناشی از بی حواسی و عجله سرنشینان به هنگام پیاده شدن جلوگیری به عمل بیاید

طراحی خشن جلو و فرم تخم مرغی بدنه خودرو به گونه ای است که افراد زیادی را مجذوب خود می کند و می توانید مطمئن باشید که هنگامی که سوار این خودرو می شوید دیده خواهید شد.

با گذشت بیش از چند سال از ورود این خودرو به بازار ، طراحی داخلی آن کمی کهنه به نظر می رسد به خصوص که باید دقت داشته باشید که این خودرو قرار است مرکز توجه باشد و همه عناصرش چشم ها را به خود جلب کند که با توجه به قدیمی و تکراری شدن آن دیگر آن دیگر جذابیت قبل را ندارد .

مصرف سوخت و بازار

مصرف ترکیبی 6.4 لیتر در 100 کیلومتر و 8 لیتر در شهر در کنار مخزن بنزین 50 لیتری آن این نوید را می دهد که زمان کمتری را در صف بنزین سپری خواهید کرد .موردی که باید به هنگام خرید این خودرو در نظر داشته باشید این است که این خودرو مخاطب عام ندارد و مسلماً شما هم که قصد خرید این خودرو را دارید از دسته ی افراد خاص هستید. این قبیل خودروها یک ویژگی دارند و آن هم این است که جمعیت مخاطبان کمتری نسبت به خودروهای دیگر دارند و از همین روی شاید لازم باشد تا به هنگام فروش این خودرو کمی صبور باشید  چرا که این خودرو از خودروهایی نیست که به راحتی به فروش برسد.

مشخصات فنی

مشخصات پایه

ویژگی‌ها موتور 4 سیلندر - گیربکس دنده ای یا اتوماتیک - 3 در هاچ بک
گیربکس 6 دنده اتوماتیک تیپ ترونیک

موتور

حجم موتور 1591 cc
موقعیت موتور جلو
سیلندر 4
تعداد سوپاپ 16
اسب بخار 6300/138
گشتاور 4850/167

ابعاد و وزن

طول 4220 mm
عرض 1790 mm
ارتفاع 1400 mm
وزن 1172 kg
سایز تایر 215/45R17

سرعت و شتاب

حداکثر سرعت 195 km/h
شتاب 10

سوخت

سوخت 7.8
ظرفیت مخزن 50
استاندارد محیط زیست --

امکانات

کیسه‌های هوا راننده - سرنشین - جانبی - پرده ای
ترمز ABS - EBD - BA - HAC - VSM - ESC
صندلی دستی - برقی راننده سفارشی
تهویه مطبوع دستی
پنجره برقی
آینه برقی - گرمکن - تاشوندگی برقی
چراغ LED - هالوژن - مه شکن جلو
متفرقه کروز کنترل - سقف پاناروما و استارت دکمه ای سفارشی

1 دیدگاه

  1. سلام .بنده به تازگی به دنبال مدل ولستر بودم وهیچ سایتی روپیدا نکردم که راجع به اپشنهای ماشین اطلاعات دقیقتر وباذکرجزییات تفاوت مدلهای شرکتی ووارداتی را اعلام نماید.
    لطفا ازاین فرصت استفاده نمایید درمقایسه باسایتهای رقبا دربازار یه امتیاز جلوتر بیفتد.باتشکر