پژو پارس دوگانه سوز (1395)

پژو
پژو پارس دوگانه سوز (1395)
امتیاز بدهید

پژو پارس ، لوکسی که به پرفروش تبدیل شد

پژو پارس را می توان یکی از خودروهای  لوکس ایران در دهه هشتاد دانست که حاصل رونق گرفتن فعالیت خودروسازی ایران پس از دهه ها رکود بود. در طی این سالها، پژو پارس ماهیت لوکس بودنش را به تدریج از دست داد و به خودرویی همه پسند و مطلوب خانواده های ایرانی تبدیل شد. ظاهر زیبا، امکانات فنی قابل قبول و فضای مناسب برای مصارف خانوادگی در کنار قیمت مناسب نسبت به نمونه های کره ای و بعدا چینی، موجب شدند تا پژو پارس به یکی از پر فروش ترین محصولات بازار خودروی ایران تبدیل شود.

البته پژو پارس را نمی توان خودرویی عالی دانست. موتور این خودرو از تکنولوژی بسیار قدیمی بهره می برد که موجب شده تا مصرف این خودرو بسیار زیاد باشد. از سوی دیگر، دیگر قطعات فرانسوی و اروپایی در این خودرو به کار برده نمی شوند و لوازم ایرانیزه و چینی، جایگزین آن ها شده اند. کیفیت داشبورد نیز در این سالها با وجود طراحی بروز تر و افزودن چند آپشن، افت داشته و دیگر نمی تواند رضایت مخاطب را جلب کند.

همانطور که گفتیم، پژو پارس در کنار خانواده پراید، 405 و 206 یکی از پر فروش ترین ها و پر مخاطب ترین خودروهای بازار ایران است و همین عامل موجب شده تا شرکت سازنده با بالا بردن کمیت جهت پاسخگویی به نیاز بازار، افت کیفیت محصولاتش را تجربه کند. به همین دلیل از گوشه و کنار خبرهایی در مورد کیفیت نازل پژو پارس های سالهای اخیر، به خصوص پس از دور اول تحریم ها در سال 90 می بینیم.

در سالهای دهه هشتاد و با تمرکز دولت بر توسعه خودروهای پاک، پژو پارس دوگانه سوز در کنار 405 دوگانه سوز به یکی از پر مخاطب ترین خودروهای داخلی بدل شد و این سطح توجه تا به امروز ادامه داشته است. دلیل این سطح توجه را می توان کاهش عطش این پر مصرف ایرانی-فرانسوی به دلیل استفاده ترکیبی از سوخت گاز طبیعی در کنار بنزین دانست، در عین حالی که همان ویژگی های خانوادگی را تا سطح زیادی ارایه می کند. البته حفظ کیفیت خودروهای دوگانه سوز در طولانی مدت کار دشواری است، چرا که معمولا استهلاک این خودروها بالاتر بوده و تجهیزات گاز نیاز به تعویض های دوره ای دارند.

در ادامه می توانید مشخصات فنی این خودرو را مشاهده کنید:

مشخصات فنی

مشخصات پایه

ویژگی‌ها موتور 4 سیلندر
گیربکس 5 دنده دستی

موتور

حجم موتور 1761 cc
موقعیت موتور جلو
سیلندر 4
تعداد سوپاپ 8
اسب بخار 6000/100 بنزین - 6000/80 گاز
گشتاور 3000/153 بنزین - 4500/135 گاز

ابعاد و وزن

طول 4498 mm
عرض 1704 mm
ارتفاع 1410 mm
وزن 1215 kg
سایز تایر 185/65R14

سرعت و شتاب

حداکثر سرعت 190 بنزین - 180 گاز km/h
شتاب 13.8

سوخت

سوخت 9.1 بنزین - 31.3 گاز
ظرفیت مخزن 70 - 75
استاندارد محیط زیست یورو 4

امکانات

کیسه‌های هوا راننده
ترمز ABS - EBD
صندلی --
تهویه مطبوع دستی
پنجره برقی
آینه برقی
چراغ مه شکن جلو و عقب
متفرقه --

بدون دیدگاه