پراید صندوق دار (1388)

سایپا
پراید صندوق دار (1388)
7 رای - میانگین 4.4

پراید خودرویی از کمپانی خوش نام کیا است که در سالهای میانی دهه هفتاد شمسی وارد بازار ایران شد. از همان سالها به واسطه ی طراحی به روز تر نسبت به محصولات تاریخ مصرف گذشته ، مصرف سوخت کم نسبت به خودروهای آن دوران و امکانات رفاهی جدید مانند کولر که در خودروهای اقتصادی و ارزان قیمت برای نختسین بار وجود داشتند توانست نظر خریداران را جلب کند.

در طی این سالها این خودرو ابتدا به صورت وارداتی و از نوع موسوم به پراید کره ای وارد بازار شد و سپس با نام پراید صبا روی خط تولید سایپا رفت. پس از خروج پیکان از خط تولید در سال 1384 ، پراید توانست به پر فروش ترین و پر تیراژ ترین محصول خودروسازی ایران تبدیل شود. مدل های مربوط به سال های قبل از اعمال تحریم های بین المللی ، مجهز به موتورهای ساخت ساژم فرانسه و زیمنس آلمان بودند و نسبت به مدل های فیس لیفت شده ، کیفیت ساخت و رنگ بسیار بهتری دارند.

در طی این سالها همواره این خودرو به واسطه ی تعمیر پذیری ساده و استهلاک کم شهره ی عموم بوده و به خصوص مدل های ساخت دهه هفتاد و هشتاد شمسی اگر به طور اصولی نگهداری شوند ، تا سالها می توانند به انجام وظیفه بپردازند. همانطور که می دانید ، مهم ترین نقطه ی ضعف پراید ایمنی پایین آن در تصادفات است.

در ادامه می توانید مشخصات فنی این خودرو را مشاهده کنید :

مشخصات فنی

مشخصات پایه

ویژگی‌ها موتور 4 سیلندر - گیربکس دنده ای
گیربکس 5 دنده دستی

موتور

حجم موتور 1323 cc
موقعیت موتور جلو
سیلندر 4
تعداد سوپاپ 8
اسب بخار 5500/63
گشتاور 2800/103

ابعاد و وزن

طول 3935 mm
عرض 1605 mm
ارتفاع 1455 mm
وزن 790 kg
سایز تایر 165/60R13

سرعت و شتاب

حداکثر سرعت 170 km/h
شتاب 14.5

سوخت

سوخت 7
ظرفیت مخزن 37
استاندارد محیط زیست یورو 2

امکانات

کیسه‌های هوا --
ترمز جلو دیسکی - عقب کاسه ای
صندلی دستی
تهویه مطبوع دستی
پنجره جلو برقی
آینه دستی
چراغ --
متفرقه --

بدون دیدگاه