هیوندای، نسل جدید i30 2017 را در اروپا تولید می کند

سایر

با توجه به طراحی اروپایی این خودرو می‌توان آن را مدل هاچ‌بکِ سدان النترا نامید که در بعضی قسمت‌ها تفاوت‌هایی نیز مشاهده می‌شود. یکی از تفاوت‌هایی که این خودرو نسبت به مدل النترا دارد طراحی شبکه‌ای جدید جلوپنجره‌ی این خودرو است.

تمام پیشرانه‌هایی که به آن اشاره شد دارای سیستم تزریق مستقیم سوخت و مجهز به توربو شارژرهستند. و در نهایت نیز یک پیشرانه‌ی ۱ لیتری ۳ سیلندر توربوشارژ نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است. جعبه دنده‌ی در نظر گرفته شده برای این خودرو شامل دو نوع دستی ۶ سرعته و ۷ سرعته‌ی اتوماتیک دوبل کلاچ است.

هیوندا در توضیح بیشتر راجع‌ به این خودرو افزوده که این خودرو از نظر دینامیکی با تست‌هایی که در پیست نوربرگرینگ صورت پذیرفته بهینه‌سازی شده است. و همچنین ۵۳ درصد از بدنه‌ی این خودرو از جنس فولاد با مقاومت بالا است.

در نمای داخلی نیز با نظم خاصی روبرو خواهید شد و در کیقیت داخلی نیز پوشش نرمی برای این خودرو انتخاب شده است. در مدل‌هایی با سطح تجهیزات پایین از یک نمایشگر لمسی ۵ اینچی و در مدل‌های بالاتر از نمایشگر ۸ اینچی استفاده شده است که وظیفه‌ی آن نمایش اطلاعاتی در زمینه‌ی کنترل خودرو است.

هیوندای در ادامه تاکید کرد که i30 جدید اولین خودروی این شرکت از سری N است که با گلف GTI و فورد فوکوس به رقابت خواهد پرداخت. این خودرو سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه می‌شود./زومیت