تجربه شما؛ 100 هزار کیلومتر با MVM 315

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ | 64 نظر

درتابستان سال 1392 نگارنده یک خودروی mvm 315از نوع هاچ بک پس از بد گویی های زیاد درباره ی ماشین چینی خریداری کردم در آن زمان خیلی از افراد مرا به خرید خودرو ی داخلی از جمله پارس و سمند تشویق میکردند ولی باتوجه به زیباتر بودن وامکانات بیشتر mvmمن آنرا پسندیدم.

نگارنده در کیلومتر 10هزار جهت انجام سرویس ادواری به نمایندگی مراجعه کردم ولی نمایندگی ماشین را اصلا نگاه هم نکرد ولی در اخر لیست بلند بالایی جلویم گذاشتند حتی نوشته بود که روغن را هم عوض کرده ولی این درحالی بود که حتی دست به ماشین هم نزده بودنند و در آن سرویس پول کار های انجام نشده را از من گرفتند جالب اینکه قیمت ها بسیار گرانتر از بازار بود.

ام وی ام 315-1

درکیلومتر 60 هزارترمز های خودرو نمی گرفت و مجبور شدم به نمایندگی مراجعه کنم نمایندگی گفت که بوستر خراب است و باید سفارش بدهیم پس از یک هفته ماندن خودرو در نمایندگی هنوز حتی سفارش هم نداده بودنند وبا اعصاب خوردی زیاد ماشین را به هر زحمتی بود وبا پرس وجوپیش استاد کار بردم وبا یک نگاه کردن گفت که لوله ترمز ترکیده است و همانجا در عرض ده دقیقه برایم درست کردو بنده پول زیادی به ایشان که  فقط 15سال داشت انعام دادم.

ام وی ام 315-8

 درکیلومتر 90هزار دوباره ترمز ها درست نمیگرفت وبنده برای تعویض لنت ها مراجعه کردم ولی لنت ها سالم بود و فقط روغن ترمز تمام شده بود نکته جالب اینکه در هر نمایندگی لنت را به قیمت ها ی مختلف میدادند و فرق قیمت لنت در نمایندگی و بازار چیزی حدود 50هزار تومان بود.

ام وی ام 315-9

 کیفیت اجزای کابین در مقایسه با ماشین قبلی بنده که ریو مدل 1385بود برابر است و پس از 100هزار کیلومتر هنوز کیفیت خودرا از دست نداده است واتاق همچنان بی صداست!رنگ پریدگی در سردنده واهرم ترمز دستی نشان از کیفیت پایین این قطعات دارد.سیستم تعلیق خودرو بسیار نرم عمل میکند واین نرمی بیش از حد باعث شده که ضربات به اتاق وارد شود.

ام وی ام 315-7

شتابگیری خودرو چنگی به دل نمیزند و نسبت به ریواختلاف فاحشی داردو گیربکس خودرو دارای دنده های بسیار سبک است که این نقش به سزایی در شتاب پایین خودرو داردوباید دائم معکوس بدهید.صندلی های جلو علی رغم اینکه قابلیت تنظیم حتی برای راننده هم ندارد اصلا خسته کننده نیست ولی صندلی های عقب راحتتر از صندلی جلوست.کابین خودرو تا سرعت 130نرم وبی صداست و خودرو هندلینگ خوبی دارد و در سر پیچ ها ماشین را به زمین میچسباند. کولر  خودرو بسیار بسیار عالیست وبه سرعت کابین را خنک میکند

ام وی ام 315-6

  ایراد های دیگری که به این خودرو وارد است صفحه کلاچ ضعیف بوده که در سربالایی شدید به شدت کم می آورد،مصرف سوخت بالای خودروکه حدود 8/5است ولی در کاتالوگ حدود 5عنوان شده است و دیگری ترکیدن لاستیک خودرو در کیلومتر 35و70هزار که لاستیک جلو سمت شاگرد تر کیده ولی حتی با مراجعه به بیش از 10نمایندگی عیب را نتوانستند پیدا کنند .

ام وی ام 315-3

  ازموارد جالب توجه mvmدستیابی به سرعت 190کیلومتر برساعت بوده در حالی که شرکت چری حداکثر سرعت را 160اعلام کرده است.   درمجموع با توجه به امانات رفاهی و پس از سپری کردن 100هزار کیلومتر می توان mvmرا اتوموبیلی مورد اعتماد و نسبتا کم استهلاک دانست که اگر چه کیفیت بعضی موارد داخلی پایین بوده وانتظار می رودبه زودی دچار مشکل شود اما باطن ان گویای نکته ی دیگریست و به این زودی ها دچار مشکل نمیشود.

ام وی ام 315-2

 لذت رانندگی وراحتی کابین mvmرا به گزینه بسیار خوب نسبت به خودرو های داخلی و برای انجام کار های روز مره مطرح کرده و به لطف تا شدن صندلی عقب که به جادار شدن فضای صندوق بار می انجامد برای سفر های برون شهری هم نیز مناسب است.

ام وی ام 315-12

در آخر با توجه به کار کرد 100هزار کیلو متری هنوز حتی لنت ها و صفحه کلاچ هم عوض نکرده ولی بنده به دلیل تنوع به فکر فروش ان و تعویض با خودروی بهتری افتاده ام که البته همان خودرو هم چینی است وباید گفت که این همه ضد و نقیص درباره ی خودروی چینی. در بیشتر موارد صحت ندارد و من با وجود این مشکل ها هنوز هم از خرید mvm پشیمان نشده ام و به نسبت پولی که میدهی ارزشش را دارد.

ام وی ام 315-5

دنده 6 : این متن صرفا تجربه یکی از خریداران خودرو MVM 315 پس از تجربه 100 هزار کیلومتر رانندگی با این خودرو است که بدون هیچ گونه دخل و تصرفی توسط وب سایت دنده 6 منتشر شده است. اگر شما هم علاقه مند به اشتراک گذاری تجربیات خود بدین شکل هستید، ایمیل حاوی تجربه خود را به ایمیل آدرس سایت (INFO@DANDE6.COM) ارسال فرمایید.

 

64دیدگاه

 1. مجتبی می‌گه:

  در عرض دو سال 100 هزار کیلومتر ، واقعا کارکرد زیادیه!!
  بنده دوستی دارم که راننده خارج شهری یک شرکت پالایشگاهیه. هر روزم بین شهرهای مختلف در رفت و آمده. اون با ماشینش که سمند ال ایکس هست تونسته صد و ده تا تو دو سال بره.
  با توجه به اینکه mvm 315 ماشینی نیست که به درد نقل و انتقال مسافر بخوره و بیشتر برای استفاده شخصی مناسبه ، بعید میدونم در این مدت زمان کم بشه اینقدر باهاش رفت!

 2. jac می‌گه:

  میشه داداش

 3. سیاوش می‌گه:

  ماشین چینی نخرید اصلا بدرد نمیخوره مثل اسباب بازی میمونه.

 4. aaa می‌گه:

  چرا نشه؟
  من با پارسم تو یک سال 100 هزار کیلومتر رفتم
  مسافرکش هم نیستم :دی

 5. وحید می‌گه:

  من جدیدشو خریدم خیلی راضیم نسبت به پژو پارس که داشتم

 6. SOROUSH می‌گه:

  سلام
  اگه امکانش هست لینک زیر رو ملاحضه کنید و نظرتونو در باره نحوه عملکرد ام وی ام 315 توی این تصادف بیان کنید
  http://dana.ir/News/404891.html

 7. کاظم می‌گه:

  والا من یک نیو شو خریدم خدایی خیلی ماشین خوبی هست نمیدونم چرا بعضی ها اینقدر بد میگن در مورد این ماشین

 8. رضا می‌گه:

  لياقت شون همون پرايد و پژو ه.

 9. ص-ع می‌گه:

  دیروز تحویل گرفتم آوردم خونه هنوز پلاک نکردم ولی توی راه پشیمون شدم. نمیخام دوستانو ناراحت کنم ولی ترمزهای خیلی سفت و قدرت موتور کم و گاز خوردن و راه نرفتن و بلند شدن ماشین موقع نیم کلاچ و صدای بد انباره اگزوز و سنگینی بی مورد دربها منو حسابی پشیمون کرد. قبلا رانا داشتم فروختم اینو گرفتم ولی هرچند رانا داشبورد و پنل و روکش صندلی و سیم کلاج و دیسک و صفحه بی کیفیت داره ولی به هیچ عنوان با این ماشین قابل مقایسه نیست. به جان بچم دیشب از ناراحتی خوابم نبرد چون حس میکنم پولمو ریختم دور. سواری رانا صد هزار برابر از این بهتر بود. این یجور حس سنگینی با نقطه کور زیاد بهم میده. اصلا هیچ لذتی از رانندگی باهاش نبردم. دایی من در شهرستان سالها پیش نیسان قدیمی داشت که ترمزهاش بدون بوستر بود من زمان بچگی سوارش میشدم با بچه ها میرفتیم باغ و… و دقیقا همون حس رانندگی با نیسان با ترمزهای سفت رو به من القا کرد. واقعا راست میگفتن چینی ها فقط قشنگی ظاهری دارن. رانای خودم نیش ترمز میزدی ماشین میخکوب میشد و شتابش عالی بود و نقطه کورش خیلی کمتر بود و رانندگی باهاش خیلی لذت بخش بود ولی این حس سنگینی و کرختی داره

 10. پرهام می‌گه:

  هر ماشینی خوبیا و ایرادات خودشو داره و کاملا یک امر شخصی است. من عاشق ماشین های ژاپنی و اروپایی ام ولی در بین ماشین های موجود این ماشینو دارم و ازش نسبتا راضی ام.(( از خود ماشین)) اگه شرکتش فقط یکم به فکر پیشرفت باشه مشکلات مربوط به این ماشینو (کلاج و قیمت وخدمات) در نمونه های کارکرده مدل 91 تا 94 درست کنه به نفع مشتری و هم به نفع خود این شرکته ولی متاسفانه اصلا اهمیت نمیده و خیلی از مشتری ها اکثرا از نمایندگی فراری هستن .مشتری نباید متحمل هزیته بیجا بشه و موفقیت هر شرکت در رضایت مشتریه و هر شرکتی پیشگام بشه و این خلا ع مو جود رو پر کنه نتیجه مثبتشم میگیره .


در بحث شرکت کنید