“پلیس پلاک” تشکیل شد

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | 2 نظر

گشت های نامحسوس راهنمایی و رانندگی، رانندگانی را که قصد زرنگی داشته باشند کشف وجریمه می کنند.

گشت های نامحسوس راهنمایی و رانندگی، رانندگانی را که قصد زرنگی داشته باشند کشف وجریمه می کنند.

سردار حسینی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره جریمه کسانی که برای فرار از دوربین ها پلاک خودرو خود را مخدوش می کنند، اظهار داشت: ممکن است برخی از رانندگان این موضوع را ندانند که مخدوش کردن پلاک نه تنها یک تخلف رانندگی محسوب بلکه متهم به جعل سند می شود و مرتکبان آن علاوه بر آنکه وسیله نقلیه‌شان توقیف خواهد شد، به دادسرای ویژه راهنمایی و رانندگی نیز ارجاع داده می‌شوند.

برخی از شهروندان برای فرار از جریمه دوربین ها، به ویژه در محدوده طرح ترافیک روش های عجیبی در پیش می گیرند که استخدام اسکورت کننده پیاده یا موتوری (به ترتیب 5 و 10 هزار تومان) برای حرکت در جلو یا عقب خودرو، مخدوش کردن شماره پلاک با ماژیک، خمیر، گل و لجن، آدامس یا برف شادی و یا پوشاندن آن با مقوا، لنگ یا پتو از جمله آنهاست.

چنانچه گشت های سیار راهنمایی و رانندگی با این افراد برخورد کنند، جریمه زرنگی هم به جریمه اصلی آنها اضافه می شود و خودروی آن‌ها بلافاصله ضبط و به پارکینگ منتقل می‌شود.

سردار حسینی درباره دستکاری پلاک‌ها گفت: واحدی به نام پلیس پلاک ایجاد شده که وظیفه دارد با افرادی که پلاک را دستکاری می‌کنند برخورد کند.

وی تصریح کرد: پلیس پلاک، روزانه بین 150 تا 200 دستگاه خودرو با پلاک مخدوش و دستکاری‌شده را متوقف و با تشکیل پرونده قضایی به دادگاه معرفی می‌کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به تردد بیش از 13 میلیون خودرو به صورت روزانه در محدوده شهر تهران اشاره و تصریح کرد: میزان تردد در محدوده زوج و فرد در مدت یک ماه 50 میلیون و در روز 2 میلیون خودرو است.

2دیدگاه

 1. حسین می‌گه:

  حالا جعفر علت جریمت چی بود؟
  هیچی باو ٬ زرنگی!!
  ههههههههه

 2. سام می‌گه:

  حالا که ماشین ها نصف هفتع در تهران اجازه تردد داردن (زوج و فرد، طرح و…) عوارض، مالیات و… را هم نصف بگیرید.

  چیه، نمی صرفه؟


در بحث شرکت کنید