اخبار خارجیاختصاصی دنده 6

آیا Alpine A290 مانند R5 Alpine قدیمی افسانه ای خواهد شد؟

در انتظار بازاریابی رنو 5، اکنون نوبت به نسخه اسپرت ساخته شده توسط آلپاین رسیده است تا اولین رسمی خود را ارائه کند. نام آن: A290، اولین 100٪ برقی آلپاین.

به گزارش دنده 6 – به همه طرفداران خودروهای اسپرت حرارتی کوچک و سبک، توجه داشته باشید، روزهای Alpine A110 اکنون به شماره افتاده است زیرا این سازنده فرانسوی اعلام کرده است که کار خود را در اواسط سال 2026 به پایان خواهد رساند. در حالی که منتظر این تاریخ سرنوشت ساز هستیم، آلپاین به تدریج از «گاراژ رویایی» خود رونمایی خواهد کرد که 100% الکتریکی خواهد بود و شامل این A290 و سپس یک کراس اوور GT از بخش C و در نهایت جایگزینی برای A110 می شود.

اما امروز نوبت A290 است که اولین سفر عمومی خود را در طول 24 ساعت Le Mans انجام دهد.

همانطور که می توان تصور کرد، این Alpine A290 R5 جدید را به عنوان پایه انتخاب می کند، اما به راحتی از آن متمایز می شود، به خصوص در قسمت جلو. بلافاصله متوجه چراغ‌های روز X شکل می‌شویم، نمادی که روی چراغ‌های جلو نیز دیده می‌شود.

مانند A110، A290 دارای چهار لنز خواهد بود، اما آنها دیگر گرد نخواهند بود. دو تغییر دیگر را باید ذکر کرد: لوگوی رنو از روی کاپوت ناپدید می‌شود تا نام «آلپاین» جایگزین آن شود، اما این نام در پایین‌تر نصب شده است. همچنین لازم به ذکر است که نشانگر شارژر اصلی که برای ژیل ویدال بسیار عزیز است، به دلیل سنگین بودن بیش از حد توسط آلپاین حفظ نشده است. جای خود را به یک بشقاب ساده می‌سپارد که با علامت A Alpine مهر شده است. برای بقیه، تحولات مربوط به گشاد شدن مسیرها است که منطقاً به مسیر خودرو منتهی می‌شود، بنابراین وجود یک سپر کاملاً بازطراحی شده و فضای بازتر نسبت به R5 وجود دارد.

A290 همچنین با بال‌های منحنی جلو و عقب مشخص می‌شود که تهاجمی بیشتری را ارائه می‌کند، در حالی که درب عقب طراحی خاصی دارد. این خودروی شهری آلپاین که تنها در 19 اینچ قرار دارد، از دیفیوزر عقب، پنل‌های راکر و همچنین پرچم کوچک فرانسه در بالای قسمت عقب خود بهره می‌برد، جزئیاتی که در A110 نیز وجود دارد.

این تغییرات بر ابعاد آن تأثیر می گذارد، زیرا A290 بزرگتر از پسر عموی خود در رنو است. با این حال، زیر 4 متر (3.92 متر برای R5) باقی می ماند. عرض 5 سانتی متر و ارتفاع 2 سانتی متر افزایش می یابد.

در داخل، جای تعجب نیست زیرا ارتباط با رنو 5 نیز آشکار است. طراحی داشبورد مشابه است، اما تفاوت های زیادی وجود دارد. عنصر اصلی در فرمان است زیرا این A290 یک عنصر کاملاً جدید را معرفی می کند که سپس در مدل های آینده این برند استفاده خواهد شد. این شامل لوازم جانبی مشترک برای برخی از خودروهای رنو مانند کنترل‌های کروز کنترل یا انتخابگر حالت (چهار مورد: Save، Normal، Sport، Perso) می‌شود، اما دو مورد توجه را جلب می‌کنند: ابتدا همه چیز این دکمه قرمز در سمت راست وجود دارد. فرمان با حروف “OV” برای “سبقت گرفتن” مشخص شده است. این یک تقویت کننده است که حداکثر گشتاور و قدرت موتور را برای مدت زمان پرس و تا مدت زمان 10 ثانیه ارائه می دهد. قبل از اینکه بتوانید دوباره به طور کامل از آن استفاده کنید، 30 ثانیه خنک‌سازی لازم است. با این حال، پس از 15 ثانیه، می توان یک بوست جدید را فراخوانی کرد که پنج ثانیه طول می کشد. دیگری در قسمت پایین سمت چپ فرمان است. در رنگ آبی، تنظیم ترمز احیا کننده را در چهار سطح نشان می دهد.

در پشت آن ابزار دیجیتالی قرار دارد که از نظر صفحه نمایش دوباره طراحی شده است. شمارنده‌های دایره‌ای کلاسیک از بین رفته‌اند و اکنون با هرم‌هایی که مطابق با ریتم وسیله نقلیه پر می‌شوند، جایگزین شده‌اند. اصلی، اما بسیار کمتر از شمارنده های خوب قدیمی قابل خواندن است.

صفحه نمایش چند رسانه ای 10 اینچی دارای عملکردهای کلاسیک است، اما آنها با ویژگی های جدید سازگار با یک خودروی اسپرت با سیستم تله متری روی برد تکمیل شده اند. علاوه بر این، این شرکت فرانسوی جنبه سرگرم کننده را با امکان دریافت مشاوره رانندگی، اما همچنین چالش هایی را برای فشار دادن راننده به محدودیت های خود برجسته کرده است.

کنسول مرکزی دارای یک کنترل گیربکس مشابه با گیربکس A110 با سه دکمه (D، N و R) است. داشبورد با امضای “A290” و همچنین مواد “نجیب” مانند چرم دوخته شده مورد توجه ویژه قرار می گیرد. صندلی ها دارای خطوط بسیار شبیه به 5 هستند اما پشتیبانی بهتری دارند، به ویژه پشتیبانی جانبی.

بنابراین، این A290 در زیر کاپوت 100٪ برقی خواهد بود. این موتور از موتور مگان E-Tech استفاده می کند که در دو نسخه موجود خواهد بود: نسخه اول 180 اسب بخار قدرت و گشتاور 285 نیوتن متر در پیک ها تولید می کند، در حالی که نسخه دوم دارای قدرت 220 اسب بخار و 300 نیوتن متر است که به آن اجازه می دهد صفر را بشکند. در 6.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد. یک سیستم کنترل پرتاب نیز در دسترس خواهد بود. این دو نسخه به همان باتری 52 کیلووات ساعتی الماس فشرده مجهز خواهند شد که برد 380 کیلومتر را تضمین می کند. در مورد شارژ مجدد، آلپاین ظرفیت 100 کیلووات در جریان مستقیم (15 تا 80 درصد شارژ در 30 دقیقه) و 11 کیلووات در جریان متناوب را اعلام کرده است. اما منطقه ای که در آن بیشترین انتظار را از این آلپاین داریم، آشکارا رفتار است. A110 مدلی از سبکی و کارایی است، باید امیدوار باشیم که این A290 نیز همین روند را دنبال کند. بنابراین مهندسان وزنی معادل 1479 کیلوگرم را اعلام کردند که معادل وزن R5 است. این به طور قابل توجهی بیشتر از A110 است، اما این جرم برای یک الکتریکی وجود دارد.

از 38000 یورو، این محدوده کامل است

حتی اگر قیمت های این A290 در حال حاضر کاملا مشخص نباشد، می دانیم که از 38000 یورو شروع می شود (پاداش برقی کسر نشده است). محدوده شامل دو سطح تجهیزات و چهار پیشنهاد است. مدل پایه GT مجهز به موتور 180 اسب بخاری، رینگ‌های آلیاژی 19 اینچی، چراغ‌های جلوی فول ال‌ای‌دی، کروز کنترل تطبیقی، صندلی‌های اسپرت گرم شونده، روکش پارچه‌ای، فرمان اسپرت از چرم ناپا، سیستم اطلاعات سرگرمی با Alpine Portal تکمیل شده است. ادغام خدمات و ناوبری گوگل با برنامه ریزی مسیر الکتریکی. Android Auto و Apple CarPlay می توانند به صورت بی سیم به آن متصل شوند. در نهایت، کمک پارک جلو و عقب و همچنین دوربین دنده عقب نیز استاندارد هستند.

آیا Alpine A290 مانند R5 Alpine قدیمی افسانه ای خواهد شد؟
سپس، A290 GT Premium که به سمت راحتی و ظرافت است، با سقف مشکی، شیشه های عقب تیره، کالیپرهای ترمز آبی آلپاین، فضای داخلی چرم ناپا، سیستم صوتی Devialet ممتاز با صدای رانندگی آلپاین، سیستم گرمایشی متمایز می شود. فرمان، شارژر القایی گوشی هوشمند و آینه های بیرونی تاشو الکتریکی.

A290 GT Performance قدرتمندترین موتور، لاستیک‌های خاص میشلین پایلوت اسپورت 5، کالیپرهای ترمز قرمز، مونوگرام‌های مشکی، آینه‌های بیرونی تاشو الکتریکی و ویژگی‌های Alpine Telemetrics را دریافت می‌کند.سطح GTS با غنی‌ترین تجهیزات، اما همچنین بیشترین قدرت و با برخی ویژگی‌های خاص مانند رینگ‌های سیاه دانه برف، بالاترین سطح را نشان می‌دهد.

در نهایت، آلپاین یک سری محدود به نام A290 GTS Première Edition را عرضه خواهد کرد. در 1955 نسخه فروخته شده، در این رنگ و همچنین در سه نسخه انحصاری موجود است: بتا با الهام از خودروی نمایشی A290_β با رنگ‌های متضاد سفید و سیاه، La Grise و La Bleue. وجه مشترک همه آنها داشتن یک لیوان انحصاری، تجهیزات اضافی و یک پلاک سری محدود روی کنسول مرکزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا