اخبارفناوری و تکنولوژی

از رقیب جدید و هیجان‌انگیز اینستاگرام رونمایی شد!

عرضه اپلیکیشن TikTok Notes که رقیب جدید اینستاگرام محسوب می‌شود، در هر دو پلتفرم اندروید و iOS آغاز شد.

به گزارش دنده6 :پس از انتشار شایعات مختلف درباره عرضه رقیب تیک تاک برای اینستاگرام، این شرکت بالاخره عرضه اپلیکیشن TikTok Notes را برای برخی کاربران در اندروید و iOS در دسترس قرار داد. کاربران در این اپلیکیشن می‌توانند تصاویر ثابت خود را به‌نمایش بگذارند. امکان استفاده از اکانت‌های فعلی تیک تاک نیز برای این سرویس جدید وجود دارد.
اگرچه تیک تاک هنوز رسماً عرضه TikTok Notes را اعلام نکرده است، اما براساس گزارش رسانه‌ها، این اپلیکیشن اکنون در نسخه کانادایی گوگل پلی و اپ استور در دسترس است. به‌نظر می‌رسد که تیک تاک عرضه‌ای تدریجی را برای اپ Notes در نظر گرفته که اتفاق عجیبی نیست.
اپلیکیشن TikTok Notes برای رقابت با اینستاگرام منتشر شد
برخلاف نسخه اصلی اپلیکیشن تیک تاک، در فید TikTok Notes مجموعه‌ای از پست‌ها را در کنار یکدیگر مشاهده می‌کنید. البته انتظار می‌رود که با کلیک روی هر پست بتوانید به صفحه مخصوص به آن بروید و آن را به‌صورت تمام صفحه ببینید و در صورت دلخواه به آن پاسخ بدهید.

اپلیکیشن تیک تاک نوتز شباهت‌های زیادی به اینستاگرام دارد. برای مثال، این برنامه نیز از فیدهای زمانی و الگوریتمی، کنترل‌های مختلف در بخش کامنت‌ها و سازوکار نواری (Carousel) برای نمایش تصاویر بهره می‌برد. همچنین ابزارهایی برای ویرایش آسان تصاویر در داخل خود برنامه وجود دارد، و می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی پست شما را ببینند. همچنین امکان پیش‌نویس‌کردن پست‌ها وجود دارد.
برای دانلود TikTok Notes می‌توانید به وب‌سایت رسمی این برنامه مراجعه کنید تا بسته به سیستم‌عامل دستگاه خود به فروشگاه اپلیکیشن‌های همان پلتفرم هدایت شوید. همچنین می‌توانید مستقیم به صفحه این اپلیکیشن در گوگل پلی استور یا اپ استور اپل بروید.

با توجه به اینکه اینستاگرام با معرفی بسیاری از قابلیت‌های تیک تاک در اپلیکیشن خود توانست توجه جوانان را دوباره به پلتفرمش جلب کند، حالا باید دید که پاسخ متقابل تیک تاک به این شرکت با استقبال کاربران مواجه خواهد شد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا