اتحاتد داخلی

دوچرخه باری برقی بامبو با طراحی سازگار با محیط زیست

سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲

دوچرخه باری برقی بامبو با طراحی سازگار با محیط زیست

در آینده حمل و نقل شهری ممکن است از یک اثر خلاقانه با بامبو باشد، زیرا تولید کننده دوچرخه آلمانی My Boo یک دوچرخه باری الکتریکی را در ساختاری عجیب تولید کرده است با کامپوزیت کتان . این خلاقیت مفهوم حمل و نقل سبز را با ترکیب مواد سازگار با محیط زیست به سطح دیگری می برد، بنابراین دوچرخه باری را به عنوان یکی از وسایل نقلیه موجود در دسترس قرار می دهد. این دوچرخه‌ها که برای جایگزینی سفر با ماشین و حتی تحویل ون طراحی شده‌اند، جمع‌وجور، تمیز و ایده‌آل برای سفرهای شهری هستند و می‌توانند طیف وسیعی از اقلام، از ابزار و لوازم کار گرفته تا مواد غذایی و کودکان را حمل کنند.

بامبو، اگرچه تا حدودی در صنعت دوچرخه و دوچرخه نادر است، در طول سال‌ها در مدل‌های مختلفی به کار رفته است. با این حال، My Boo چیزی متمایز ارائه کرده است – یک دوچرخه باری الکتریکی بامبو. با توجه به افزایش وزن و استرس مربوط به حمل و نقل بار، دوچرخه های باری بامبو یک چیز جدید در بازار هستند. My Boo بیش از دو سال را صرف توسعه نمونه اولیه محموله بامبو خود کرد که اکنون برای پیش‌سفارش منتشر شده است.

طراحی جدید دوچرخه باری My Boo شامل بخش‌های بامبو لوله‌ای است که توسط توپی‌هایی که از کامپوزیت طبیعی بر پایه کتان ساخته شده‌اند به هم متصل شده‌اند. این از رویکرد سنتی در سایر مدل‌های My Boo منحرف می‌شود، جایی که از الیاف سیزال ساخته شده با رزین استفاده می‌شود. بامبو برای این قاب های منحصر به فرد از غنا تهیه می شود، جایی که به طور پایدار و بدون استفاده از کودهای شیمیایی رشد می کند. صنعتگران محلی وظیفه مونتاژ قاب ها، خشک کردن، درمان و برش بامبو را قبل از چیدن آن بر عهده دارند.ایجاد کامپوزیت کتان از فرآیندی مشابه فرآیندی که در تولید فیبر کربن استفاده می شود، پیروی می کند. پنج تا هشت لایه پارچه کتان در رزین آغشته می‌شود، در اطراف بامبو قالب‌گیری می‌شود و سپس با دقت سمباده می‌شود تا سطح صاف و صیقلی به دست آید. پس از تکمیل فریم، به کارخانه My Boo واقع در کیل، آلمان منتقل می شود. در اینجا است که قاب به طور کامل به یک دوچرخه کامل مونتاژ می شود، آماده برای سختی های حمل و نقل شهری.

قاب‌های بامبو استحکام قاب‌های فلزی سنتی و لطافت ضربه‌گیر مشابه فیبر کربن را ارائه می‌دهند، تعادلی از ویژگی‌هایی که می‌تواند به ویژه هنگام حمل بارهای سنگین مفید باشد.
قاب بامبو، غیرقابل انکار چشم نواز، تنها ویژگی نوآورانه My Boo Kumasi EP6 نیست. این دوچرخه از یک سیستم فرمان تسمه محور جدید استفاده می کند که برای ارائه هندلینگ دقیق و راحت با دوام بیشتر طراحی شده است. این سیستم پیشرفته چرخش چرخ جلو را که در فاصله ای کاملاً از فرمان قرار دارد، مدیریت می کند.

این دو چرخه مجهز به درایو کمکی الکتریکی Shimano Steps EP6 است که دارای یک بسته باتری 630 وات ساعتی و یک کاست 10 دنده است. مجموعه ای از ترمزهای چهار پیستونی Shimano MT4 اطمینان می دهد که دوچرخه می تواند به طور موثر متوقف شود، در حالی که یک چنگال ایبایک Suntour SF20 Mobie بالشتک جلویی را ارائه می دهد. وزن دوچرخه، با احتساب باتری، 97 پوند (44 کیلوگرم) است و می تواند حداکثر وزن 418 پوند (190 کیلوگرم) را تحمل کند. همچنین دارای ناحیه بارگیری 25.5 اینچی (65 سانتی متری) در جلو است که برای جای دادن انواع جعبه ها و لوازم جانبی مدولار طراحی شده است.

Kumasi EP6 برای پیش‌خرید با قیمت 7999 یورو (تقریباً 8660 دلار آمریکا) در دسترس است و انتظار می‌رود تحویل آن در سال جاری آغاز شود. دوچرخه باری برقی My Boo با طراحی نوآورانه و ساخت پایدار خود، آینده حمل و نقل شهری سازگار با محیط زیست را به تصویر می کشد.


بدون دیدگاه