مشکلات متداول در سیستم ترمز و نحوه رفع آن ها

تیم تحریریه | پنجشنبه، ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ | 295 نظر

وجيد مهدوي: ترمز یکی از اصلی ترین و مهمترین سیستم ها در هر وسیله نقلیه ای است و نیازمند  نگهداری درست و سرویس به موقع و رفع مشکلات آن در سریع ترین زمان ممکن است.زیرا هر گونه نقصی در این سیستم به صورت مستقیم با جان سرنشینان در ارتباط می باشد.در این نوشتار سعی بر بررسی و ارائه راه حل برخی مشکلات متداول در این سیستم داریم.

SANYO DIGITAL CAMERA

وجود حالت اسفنجی و احساس نرمی بیش از حد زمان فشردن پدال ترمز :

این حالت زمانی به وجود می آید که هوا در سیستم ترمز وجود داشته باشد.علت وجود هوا در سیستم هم می تواند دلایل مختلفی از جمله پایین بودن سطح روغن ترمز یا حتی تخلیه آن به دلیل نشت و … ،وجود روزنه و سوراخ در هر بخشی از سیستم ترمز ، متورم شدن بخشی از لوله لاستیکی انتقال روغن ترمز در حین ترمز گیری ، و یا فشار کم سیستم هیدرولیک در ترمز داشته باشد.برای برطرف کردن این مشکل باید سیستم ترمز را هواگیری کرد که بهتر است توسط مکانیک انجام شود و نحوه آن نیز در دفترچه تعمیرات و نگه داری هر خودرو ذکر شده است.البته توصیه می شود به دلیل جذب رطوبت توسط روغن ترمز و از دست دادن خاصیتش بهتر است در صورت هواگرفتن سیستم ، روغن ترمز را تعویض کرده و بعد هواگیری سیستم در نهایت انجام شود.

چوب شدن پدال ترمز :

وجود چنین حالتی در زمان فشردن پدال ترمز می تواند ناشی از کم بودن مقدار وکیوم پیشرانه ، مشکل داشتن بوستر و یا نشتی شلنگ وکیوم که در ارتباط با بوستر ترمز است ، باشد.معمولا خرابی در شیر کنترل باعث نشتی در خلاء ایجاد شده توسط پیشرانه می شود و احساس سفت شدن پدال ترمز ، که به آن اصطلاحا چوب شدن گفته می شود ، رخ می دهد.برای  بررسی عملکرد شیر کنترل ، باید پیشرانه را روشن کرده و بگذاریم چند دقیقه ای کار کند و خلاء درون بوستر به وجود آید.سپس پیشرانه را خاموش کرده و بعد از چند دقیقه پدال را فشار می دهیم تا ببینیم آیا هنوز خلاء درون بوستر باقی مانده یا خیر.اگر پدال از همان اولین فشار چوب باشد یعنی باید شیر را تعویض کرد.

برای تست بوستر ترمز نیز باید وقتی پیشرانه را خاموش کرده ایم ، چند بار پدال ترمز را فشار داده تا خلاء بوستر از بین برود و پدال سفت و چوب شود،سپس در حالی که ترمز را فشار داده ایم پیشرانه را روشن کرده و اگر بوستر سالم باشد باید پدال ترمز نرم شده و پایین برود که این بدان معنی است که بوستر سالم است.ولی اگر پدال همچنان چوب بود ، در صورت سالم بودن مسیرهای ارتباطی به بوستر ، باید بوستر تعویض شود.

کم بودن سطح روغن ترمز در مخزن :

در وهله اول این حالت می تواند به دلیل کم شدن گوشت لنت ترمز باشد که با کم شدنش به دلیل فشار روغن در پشت آن سطح روغن درون مخرن پایینتر می آید.بهتر است اول مقدار لنت ها چک شود.در صورتی که لنت ها گوشت کافی داشتند  احتمال نشتی در سیستم ترمز وجود دارد و باید همه قسمت ها اعم از مجموعه نگه دارنده پیستون های ترمز روی دیسک ، لوله ها و شلنگ های ارتباطی و سیلندراصلی ترمز چک شوند و قطعه معیوب تعویض شود.در صورت وجود نشتی در سیستم از حرکت وسیله نقلیه جلوگیری کنید.کم بودن سطح روغن ترمز معمولا توسط چراغی در پشت آمپر (عموما روشن شدن چراغ ترمز دستی) به راننده اطلاع داده می شود.این چراغ دستور خود را از سنسور کنترل کننده سطح روغن در مخزن می گیرد.

صدای سایش آهن به آهن و خراشیده شدن از ترمز ها :

 شنیدن چنین صدایی در هنگام ترمزگیری ، به معنای آن است که لنت های ترمز در حال تمام شدن هستند و دو صفحه فلزی به هم برخورد می کنند.بهتر است هر چه سریعتر به تعویض لنت ها اقدام شود چون در صورت عدم تعویض فواصل ترمز گیری طولانی تر شده و همچنین قسمت آهنی لنتی که به اتمام رسیده ، روی سطح دیسک خراش ایجاد می کند که باعث صدمه دیدن دیسک شده و هزینه ای اضافی را برای صاحب خودرو به همراه دارد.و دیسک معیوب باید تراشکاری(در صورت صلاح دید مکانیک) و یا تعویض شود.

پایین بودن پدال ترمز :

در خودرو هایی که دارای سیستم ترمز کاسه ای برای چرخ های عقب هستند ، اگر کفشک های ترمز داخل درام زنگ زده باشد و یا به صورت نا منظم سایش داشته باشند ، باعث این نقیضه گشته و ترمز در نقطه ای پایینتر از حالت معمول فعال می شود.تنظیم کفشک ها به صورت موقتی می تواند این مشکل را حل کند ولی برای رفع کامل مشکل ، بهتر است کفشک ها تمیز و یا تعویض شوند.البته دلیل دومی هم می تواند داشته باشد و آن وجود نشتی در سیستم ترمز است که باید تمامی سیستم از نظر نشتی بازبینی و در صورت لزوم تعمیر شود.

سوت کشیدن ترمز در زمان ترمزگیری :

صدای سوت در زمان ترمز گیری می تواند علل مختلفی داشته باشد مثلا می تواند ناشی از لرزش بین لنت های ترمز و گیره نگهدارنده پیستون ها و یا تماس بین لنت ها با خود دیسک باشد.لنت های ترمز آزبستی در مقایسه با غیر آزبستی ها (NOA) و سرامیکی ها صدای بیشتری تولید می کنند.البته معمولا با تعویض لنت های قدیمی با جدید مشکل حل می شود.لنت های سرامیکی کم صداترین لنت ها در بین انواع لنت های ترمز هستند.در برخی مواقع نیز دیسک کمی لبه دار شده و باعث ایجاد صدا در زمان ترمزگیری می شود. می توان با نصب لایه های صداگیر در پشت لنت ها ،مالیدن مقداری گریس مخصوص ترمز و اسپری کردن ترکیب کلوئیدی خاصی که مخصوص صداگیری ترمز است به روی دیسک ها ، این صدا را کاهش داد یا از بین برد.

انحراف خودرو به یک سمت هنگام ترمزگیری :

 اگر چنین حالتی در خودرو مشاهده شود ، نشان دهنده این است که نیروی یکسانی از ترمز به چرخ ها منتقل نمی شود و این بدان معناست که ترمز یکی از چرخ ها عملکرد درستی ندارد.در این حالت خودرو به سمتی که ترمز قوی تری دارد منحرف می شود.این مشکل می تواند ناشی از چرب بودن سطح لنت و دیسک ترمز به دلیل ریختن روغن ترمز و یا گریس و … بر روی آن ، معیوب بودن و چسبنده بودن گیره نگه دارنده پیستون ترمز و یا مشکل در انتقال روغن به یکی از کالیپرها باشد.ضمنا اگر از لنت هایی با انواع مختلف در هر چرخ استفاده شود به دلیل متفاوت بودن جنس گوشت لنت و توان ترمز گیری متفاوت هر کدام از لنت ها نیز این مشکل بروز می کند.پس باید لنتهای استفاده شده در دو طرف یکسان باشد.

کورس حرکتی زیاد پدال ترمز :

اگر لنت ها فرسوده باشند یا در خودروهای با سیستم ترمز عقب کاسه ای کفشک ها تنظیم نباشند و همینطور در سیستم حباب هوا وجود داشته باشد این حالت رخ می دهد.وجود چنین حالتی در سیستم خطرناک است زیرا برای به کار بردن حداکثر نیروی ترمز پدال باید کورس بیشتری طی کند در نتیجه زمانی که ترمزگیری به میزان لازم برسد افزایش می یابد و می تواند منجر به حادثه شود.

درگیر بودن دائمی لنت ترمز با سطح دیسک ترمز :

اگر لنت ها به صورت دائمی مقداری با دیسک ها درگیر باشند باعث رفتار ناموزون فرمان ، داغ شدن لنت ها ، افزایش مصرف سوخت و فرسودگی بیش از حد لنت و دیسک ها و حتی از کار افتادن سیستم ترمز می شود.اگر نگهدارنده و پین های گیره ترمز که پیستون ها روی آن قرار دارند خراب شوند و یا در نوع کاسه ای فنرکفشک ها شکسته باشند ، لنت و یا کفشک بیش از حد به دیسک و درام نزدیک شده و با آن درگیر می شود.

لرزش فرمان و اتاق هنگام ترمز گیری :

این مشکل زمانی رخ می دهد که دیسک های ترمز تاب بردارند و دیگر سطح آن ها صاف نباشد.از علل تاب برداشتن دیسک ها می توان به سرد و گرم شدن ناگهانی آن ها و همچنین غیر یک نواخت بودن سایش در سطح آن ها اشاره کرد.منظور از سرد و گرم شدن دیسک ها این است که به عنوان مثال به دلیل  ترمز گیری سطح دیسک گرم شده باشد و در این هنگام به صورت ناگهانی آب به سطح دیسک ها پاشیده شود که باعث تاب برداشتن سطح دیسک می شود.همچنین گرم شدن بیش از حد دیسک ها بر اثر ترمز های پیاپی باعث تاب برداشتن دیسک می شود.می توان در صورت صلاحدید مکانیک دیسک ها را تا حد مشخصی تراش کاری کرد و یا در صورت لزوم دیسک ها تعویض شوند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

295 دیدگاه

 1. کسری | آذر 15, 1396 | لینک نظر

  سلام
  ببخشید یه سوال داشتم. آیا لقی سیلند ترمز ها در پژو پارس باعث ایجاد سر و صدا و لقی در دست انداز ها میشه ؟
  جلو بندی ماشینم رو کلا سرویس کردم ولی بازم روی دست انداز ها و موج ها لقه . آیا دلیلش میتونه لقی سیلنر ترمز ها یا شل شدنش باشه؟؟؟؟

 2. پارسا | مهر 20, 1396 | لینک نظر

  سلام بچه ها من 206 مدل 94 دارم لنت جلو ماشینو 5000 تا پیش عوض کردم از همون اولم صدا میداد حین ترمز کردن . جوریکه وقتی کم ترمز میگیرم صدا داره اما بیشتر که میگیرم صداش قطع میشه.مشکلش چیه و چقد خرج داره؟ ممنون

 3. علی | مهر 4, 1396 | لینک نظر

  سلام. من ی پژو ۲۰۶ تیپ ۴ دارم. وقتی ترمز رو رها میکنم صدای فیس باد از زیر پام میشنوم. کارکرد ترمز هم خوبه. وقتی با پام یک بار روی پدال میزنم صداش قطع میشه.
  این صدا برای چیه؟

 4. بهزاد | مهر 1, 1396 | لینک نظر

  سلام من مدت دوهفته است که یه پژوپارسtu5مدل93گرفتم مشکلی درسیستم ترمز نداره ولی موقع حرکت بعداز مدتی چرخهای جلو سوت میکشه لنتهای جلوروعوضکردم درست نشد گفتن ازدیسک ترمزه هردودیسک چرخ رو عوض کردم نشده هم موقع ترمز سوت میکشه هم موقع حرکت زمانیم که فرمانو به سمت راست یا چپ میچرخونم صدا بیشتر میشه لطفا راهنمایم کنید ممنون ازشما.

 5. اصغر | شهریور 22, 1396 | لینک نظر

  سلام من یک پژوپارس مدل 94 دوگانه دارم 2 تا مشکل داره : 1- وقتی که ضبط خودرو روشن است هنگام عبور چرخ های عقب از سرعت گیر صدای بیب می ده .فقط درزمان روشن بودن ضبط .نه پخش فلش وسی دی . ودرهمین شرایط وقتی ضبط روشنه هنگام روشن کردن چراغ خودرو نیز این صدا را می دهد . 2- هنگام رانندگی دربعضی مواقع پدال ترمز سفت می شود البته چراغ abs هم گاه گداری روشن می شود ولی با خاموش وروشن کردن خودرو قطع می شود . به نمایندگی هم بردم نتونستن مشکل را حل کنند .لطفا راهنمایی فرمایید .

 6. یگانه | مرداد 30, 1396 | لینک نظر

  سلام
  من وقتی کولر ماشین روشن میکنم ترمزم چوب میشه و حتی تو سرعت پایین به سختی عمل میکنه
  ماشین جک جی 5

  • در پاسخ به: یگانه

   سهیل | شهریور 13, 1396 | لینک نظر

   سلام من یه پژو مدل ۹۵ دارم دقیقا همین مشکلو دارم.اگه بر طرف کردین لطفا به منم بگین

 7. Ali | مرداد 25, 1396 | لینک نظر

  سلام من می خواستم بدونم رگلاژ کنار ترمز دستی به ترمز های جلو مرتبط است و به ممنون

 8. عباس | مرداد 9, 1396 | لینک نظر

  سلام یه آردی دارم مدل 84 انتهای جلو را تعویض کردم هرچی پدال میزنم ترمز پر نمی کنه ممنون میشم کمک کنید

  • در پاسخ به: عباس

   امید | مرداد 12, 1396 | لینک نظر

   با سلام به دوستان من یه پراید مدل ۸۱ دارم چند وقت پیش لنت عوض کردم لوازم ترمز جلو رو هم عوض کردم چون خیلی زود لنت تموم میکردم از اون روز تا الان که ۳ هفته میگذره چرخای جلوم درگیره به قدری داغ میشه که دود از چرخ هام هم بلند میشه ماشین با زور راه میره همش درگیره مصرف سوختم خیلی زیاد شده خواستم بدونم مشکلش چیه با تشکر

  • در پاسخ به: عباس

   سامان | مرداد 13, 1396 | لینک نظر

   هواگیری کن. لوازم پمپ بالا رو چکن

 9. حامد | تیر 24, 1396 | لینک نظر

  سلام ايا بوستر سمند به روا مى خوره
  ممنون مى شم هر چه سريعتر جواب بدين
  با تشكر

  • در پاسخ به: حامد

   رها | تیر 27, 1396 | لینک نظر

   بوستر سمند 10 اینچ هست و بوستر روآ 8 اینچ
   هم از نظر قدرت بوستر با هم متفاوت هستند که هر کدوم متناسب با خودروی خودش هست
   هم از نظر فضایی که اشغال می کنند و ایزووک سمند خیلی بزرگتر از روآ هست

 10. سلام من یک خودرو الکس از شرکت تویوتا دارم موقعی که پدال ترمز را تا آخر فشار می دم ترمز صدای خر خر میده چراغ ای بی اس هم خاموشه نزد تعمیر کار بردم میگه از ای بی اس هستش و نتونسته تعمیر کنه دلیلش چی می تونه باشه؟

 11. حمید | خرداد 19, 1396 | لینک نظر

  سلام من پارس مدل ۹۲ دارم چند وقت پیش ترمز ماشین خود به خود درگیر میشد تا اینکه بوستر ترمز رو عوض کردم یه ماهی خوب بود ولی الان دوباره همون مشکل پیش اومده هر جابردم موتوجه نشدن از دوستان کسی میدونه ایراد از چیه؟

  • در پاسخ به: حمید

   سعید | خرداد 21, 1396 | لینک نظر

   سلام آقا حمید
   شما موقع تعویض بوستر رو کامل (همراه پمپ) تعویض کردید یا فقط بوستر خالی ؟

 12. حمید | اردیبهشت 1, 1396 | لینک نظر

  سلام خسته نباشید ۲۰۶ فرانسوی دارم کاسه چرخ عقب رو با بلبرینگ کامل و نو تعویض کردم ولی هنگام بستن کاسه چرخ با سفت کردن مهره توپی کاسه چرخ قفل میکنه میل توپی هم چک کردم از هر نظر سالم هست دوستان کسی تجربه همچین موردی داره ممنون میشم راهنماییم کنید.

 13. مسعود | فروردین 30, 1396 | لینک نظر

  سلام
  چند روز پیش ماشینم(پراید۸۴) رو بردم معاینه فنی که گفتن ترمزای عقب یکیش ضعیفه و خودمم میدونستم چون تو ترمز شدید ماشین به سمت دیگه منحرف میشد و دستی ماشین عمل نمیکرد
  خلاصه کاسه های عقب رو باز کردیم و دیدیم یکی از کاسه ها لبه دار شده و به سختی دراومد که دادیم تراش
  از طرفی یکی از لنت ها ترک برداشته و بود و لنت طرف دیگه ناموزون خورده شده بود و لاستیک خیلی سخت میچرخید و فهمیدیم که مدت طولانی لنت گیر داشته
  بعد از جا زدن لنتهای عقب و گیریس کاری یاتاقان ها و بستن چرخها دیدم ترمز در حالت خیلی پایین تر از قبل میگیره که با هواگیری چهار تا چرخ برطرف شد
  دوستان بعد از هر تعویض لنت هواگیری فراموش نشه

 14. امید | فروردین 25, 1396 | لینک نظر

  سلام من میخوام تر مز دستی ماشینم رو بیارم پایین هر کاری میکنم پایین نمیاد

 15. فرزاد | فروردین 18, 1396 | لینک نظر

  با عرض سلام دیروز شیر فرمان لنت عقب به همراه سیلندر و ریگلاژ چرخ عقب و دیسک و لنت جلو را عوض کردم.از وقتی اینکارو انجام دادم ترمز که میکنم مخصوصا تو سرعت ۵۰ به بالا اتاق ماشین و پدال زیر پا میلرزه و هی داره بدتر میشه.مکانیکام که… ممنون میسم راهنماییم کنید.مبا عرض تشکر.

 16. رضا | فروردین 4, 1396 | لینک نظر

  سلام 405 صفر دارم وقتی ترمز میزنم سرعت 90/120 وسط ترمز گیری چوب میشه پدال سفت میشه یا بیشتر وقتی اولین ترمز میزنم مسافت بیشتری میره تا ایست کنه و بعضی وقتی ماشین سرد یا تازه روشن میکنتم راه میوفتم دنده 1 یکم ترمز میزنم از چرخ عقب صدا میده ساییده شدن شبیه

 17. امیر حسین | اسفند 27, 1395 | لینک نظر

  سلام دوستان.
  چند روزی بود ک پدال ترمزم خیلی پایین میگرفت و به توصیه دوستان لنت های عقب و جلو رو تعویض کردم . اما هیچ تاثیری در پدال و نوع ترمز گرفتن ماشین نکرده . بنظر شما مشکل از کجاست؟

  • در پاسخ به: امیر حسین

   مهدی | فروردین 1, 1396 | لینک نظر

   ریگلاژ ترمز جرخ عقب.هواگیری سیستم ترمز

  • در پاسخ به: امیر حسین

   مسعود | فروردین 30, 1396 | لینک نظر

   دوست عزیز بده چهار تا چرخ رو خوب هواگیری کنن حل میشه
   روغن ترمزت هم کامل عوض کنی بد نیست چون در دراز مدت رطوبت میگیره
   ولی همه چرخها رو هواگیری کنی حتما” پدالت میاد بالا منم این مشکلو داشتم

 18. عباس | اسفند 13, 1395 | لینک نظر

  سلام خسته نباشید خودروی منلاستیک سمت شاگردش میچرخونی سفته و لاستیک بیش از اندازه د اغ مطیکنه وقتی لنتهارو در میارم دیسک چرخ راحت نمیچرخه وقتی لنتهارو جا میزارم بازم خوبه ولی تا اولین ترمزو میزنم دوباره چرخ سفت میشه پیستونم عوض کردم بازم درست نشده لطفا راهنمایی فرمایید

  • در پاسخ به: عباس

   مهدی | فروردین 1, 1396 | لینک نظر

   بوش سیلندر ترمز روان نیست وباید روغنکاری شود

 19. محمود | اسفند 8, 1395 | لینک نظر

  سلام نیسان وانت مدل 82 دارم ترمزش پایین میگیره همه جابردمش لنت هاهمه تعویض کاسه هاش مرتب ولی چرخهای جلوش ضعیف میگیره لطفا راهنمایی کنیدممنون

 20. رهگذر | بهمن 20, 1395 | لینک نظر

  سلام
  من یک پراید 131 مدل نود دارم زمانی که نیش ترمز میگیرم ی صدایی میده درزمان ترمز کامل این صدا رو نمیده
  روغن ترمز هم چک میکنم مشکلی نداره ولی این صدا نمیدونم از کجاس
  میشه راهنماییم کنین لطفا
  ممنون

 21. رضا | بهمن 5, 1395 | لینک نظر

  سلام یه تیبا دارم که لنت بیرونی دست شوفرش خیلی خیلی زودتر از بقیه خراب میشه دلیلش چیه راهنمایی کنید ممنون میشم

 22. علی اکبر | دی 23, 1395 | لینک نظر

  سلام دوستان
  6 ماه پیش با هزار بدبختی ی پراید صفر خریدم و با شرایط کاری که دارم زیاد هم ازش استفاده نمیکنم چون محل کارم سرویس داره کلا تو این 6 ماه 5500 تا کار کرده. اولین باری سرعت رو بردم بالای 100 کیلومتر چراغ ترمز دستی و ای بی اس همزمان روشن شد ولی بعد از اینکه ماشینو به مدت دو ساعت یا بیشترخاموش میکنم بعد که استارت میزدم چراغا خاموش بودن تا سرعتت بره بالا که روشن بشن. اما جدیدا به محض راه افتادن روشن میشن. سیستم ترمزشم هیچ مشکلی نداره چون چندین بار ترمز شدید گرفتم بدون سر خوردن و خوب نگه داشته.نمایندگی هم بردم فایده ای نداشت.ممنون میشم بنده رو هم راهنمایی کنین که ماشینی که تقریبا صفره دلیلش چیه

 23. فرامرز | دی 12, 1395 | لینک نظر

  سلام
  یک سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
  پراید مدل 89 دارم
  امروز با سرعت کم و در سرپایینی آهسته ترمز گرفتم پدال به آهستگی رفت پایین وچسبید به آخر
  اتوموبیل را نگه داشته و اول روغن ترمز رو چک کردم و کم نشده بود مرتبا پدال را گرفتم
  اگر به سرعت و با فشار پدال ترمز را فشار میدادم سیستم ترمز عمل میکرد ولی با فشار کم و آهسته پدال بکندی پایین رفته و سیستم ترمز عمل نمیکند ضمنا هیچ گونه نشتی روغن هم دیده نمیشه
  لطفا راهنمایی کنید علت چی میتونه باشه
  با تشکر

  • در پاسخ به: فرامرز

   حجت | دی 30, 1395 | لینک نظر

   سلام…..من هم همین مشکل را در پژو 405 دارم…چند بار هم هواگیری کردم خوب نشد…..لطفا راهنمایی کنید…ممنون….hosoltani61@gmail.cim

   • در پاسخ به: حجت

    نوید | مرداد 20, 1396 | لینک نظر

    من خودم ترمزسازم .مشکل هر دوتاتون پمپ ترمزه که لوازم داخلیش(اورینگ) ساییده شدن

  • در پاسخ به: فرامرز

   امیر | بهمن 11, 1395 | لینک نظر

   سلام‌مشکل شما از پمپ ترمز بالا میباشد یا لوازم پمپ ترمز را عوض کنید ویا خود مپم ترمز
   شرافتی مرکز تخصصی ترمز شیراز
   ۰۹۱۷۷۱۰۸۱۶۹

  • در پاسخ به: فرامرز

   نوید | مرداد 20, 1396 | لینک نظر

   پمپ ترمز خراب شده . باید تعویض بشع

  • در پاسخ به: فرامرز

   نوید | مرداد 20, 1396 | لینک نظر

   پمپ خرابه

 24. Reza | آذر 21, 1395 | لینک نظر

  سلام
  یک سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
  من ۲۰۶ دارم الان ۳ روز هست که ترمز میکنم صدای پیس پیس میده
  اول فکر کردم لنت ولی از لنت نبود
  روغن ترمزم کن نکرده بود
  اطفا راهنمایی کنید علت چی میتونه باشه

 25. محمد | آذر 16, 1395 | لینک نظر

  سلام به پراید مدل۹۰دارم ترمزش ABS موقعی ترمز میکنم صدای تق تق زیاد میده انگار جلوبندی ریخته رو افالت و به پدال ترمز ضربه میزنه که موقع ترمز علاوه بر تق تق و زیرپا پدال زدن یه چند متری در حالت بی ترمزی قرار میگره,,,,کارم مسافر کشیه از عزیزانی که واقعا میدونن مشکل چیه راهنماییم کنند ممنون میشمmamel73@gmail.com

  • در پاسخ به: محمد

   حمید | دی 11, 1395 | لینک نظر

   پراید بنده مدل 92 همین صدا رو در اولین ترمز میده ، یهو زیر پام خالی میشه ، تو دفترچه نوشته مال فعالسازی abs هست ، چکار کنیم با جون مردم بازی میشه ،خدا حق این مردم رو بگیره

   • در پاسخ به: حمید

    شاهين | اسفند 18, 1395 | لینک نظر

    سلام..من يه پرايد ١١١دارم من ديسكايه ماشينو ٢ بار با بلبرينگ عوض كردم بار سوم حتي ديسكايه نو رو بردم تا شماريخ تراش زد تاب گيري كرد لنت ماشينم عوض كردم ٢بار …اما هنوز پدال با فرمون سرعت بالا هنگام ترمز ميزنه…تي بي اس ماشينم قطع هست يعني چراغش روشنه خدا خيرتون بده اگه اي بي اس كار يا خر راهنمايي داريد بكنيد چون هم حرص خوردم هم ٤٠٠تومان خرج گذاشته دستم اما درست نشد