این خودرو را چه می نامید؟

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۳ | 33 نظر

بعد از عرضه موفقیت آمیز و پرحاشیه پراید وانت حالا شاهد نزدیک شدن به تولید انبوه خودرویی هستیم که در تصویر می بینید.پیش از این نیز خبرهایی در مورد ساخت نمونه های وانت بر روی پلت فرم پژو 405 در سایت ایران خودرو تبریز منتشر شده بود.در تصاویر مدل های پیش تولید می شد چراغ های جلو و دماغه خودرویی مشابه پژو پرشیا (پارس) را دید، اما حالا با چهره جدیدی مواجه هستیم که مخلوطی از سمند ، پرشیا و 405 را در خود دارد.

شما چه نامی را برای این وانت تازه پیشنهاد می دهید؟

کاریا PU1

 

در حاشیه این نمایشگاه مشخص شد که پژو وانت جدید ایران خودرو در واقع بر روی پلت فرم دیفرانسیل عقب روآ شکل گرفته است و از موتور قدیمی و البته دستکاری شده پیکان سود می برد!

وانت کاریا PU1

تولید وانت PU1 از سال آینده در تبریز

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محسن صالحی نیا در حاشیه بازدید از شرکت ایران خودرو تبریز گفت: شرکت ایران خودرو تبریز شرایط مطلوبی در محصولات خود و روند تولید آن ایجاد کرده که این پایان راه نیست و برنامه‌های توسعه ایران خودرو برای این مجموعه لازم است.

وی افزود: با توجه به سیاستهای دولت برای بهبود کیفی در مجموعه خودرو کشور که اعم از قطعه، مونتاژ و رنگ مد نظر است، تلاش های خوبی برای تسری آن به محصولات در دست انجام است.

وی در ادامه با تاکید بر ایجاد شرایط مناسب فروش و خدمات پس از فروش، اظهارکرد: هم اکنون تولید خودرو در کشور شرایط خوبی را تجربه می کند و محصولات جدیدی در حال تولید و تجاری سازی است و ایران خودرو قول تولید یک محصول جدید در هر شش ماه را از ابتدای سال آینده داده است.

صالحی نیا گفت: با تلطیف فضای بین المللی و گسترش مناسبات شاهد شرایط خوبی در اقتصاد و صنعت کشور هستیم و همین امر موجب شده با توجه به ظرفیتهای آذربایجان شرقی در این زمینه ایران خودرو تبریز بتواند بستر مناسبی برای توسعه فضای کار و ایجاد زمینه اشتغال باشد.

مدیرعامل ایران خودرو تبریز هم از ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی این شرکت از گرید C به گرید B خبر داد.

غلامرضا صادقیان گفت: برای ورود به فاز جدیدی از فعالیتهای ایران خودرو آمادگی داریم.

وی اظهارکرد: با توجه به دستور مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر کاهش میزان خودروهای کف در قبال تولید با برنامه ریزیهای صورت گرفته، میزان تایید نهایی محصولات تولیدی چهار برابر و میزان تولید دو برابر شده به نحوی که رکورد تولید 604 دستگاه خودرو را در این شرکت ثبت کرده ایم.

وی با اشاره به فعالیت های خودکفایی، واحد فنی مهندسی ایران خودرو تبریز، گفت: طراحی و ساخت کارواش مکانیزه، شاور تست، سالن تکمیل کاری، راه اندازی مجموعه سازی ‘ سی.ان.جی ‘ (CNG) در داخل این شرکت انجام شده است.

او اضافه کرد: در زمینه پروژه جدید ‘پی. یو. وان ‘ اقدامات لازم صورت گرفته و خطوط اسکید و هنگر با ابتکار مهندسان شرکت طراحی و هزینه آن از 80 میلیارد ریال به 12 میلیارد ریال کاهش یافت.

مدیرعامل ایران خودرو تبریز از طراحی و ساخت دستگاه تزریق گاز کولر، دستگاه تزریق ضدیخ، دستگاه تنظیم زوایای چرخ و تست نشتی باک خودرو برای این پروژه جدید خبر داد و گفت: در خصوص دستگاه تست نشتی باک با همت مهندسان شرکت هزینه یک میلیارد و 200 میلیون ریالی دستگاه مربوطه با طراحی ماژول لازم به 950 هزار ریال کاهش و صرفه جویی ارزی برای شرکت حاصل شده است.

 

 

خودرو وانت پی یو وان(کاریا) با پلت فرم 405 طراحی شده که دارای موتور 1700 سی سی چهار سیلندر است که در دو نوع بنزینی و پایه گازسوز با ترمز ضد قفل هیدرولیک، فرمان هیدرولیک با قابلیت تاشو و گیربکس پنج دنده ارائه می شود.
وی افزود: این خودرو مجهز به تجهیزات ایمنی ایربگ راننده و سرنشین، کمربند ایمنی و سیستم قطع سوخت در مواقع اضطراری می باشد.
صادقیان در تشریح دیگر ویژگی های این خودرو ابراز داشت: پی یو وان(کاریا) دارای سیستم کولر و تهویه مطبوع، سیستم صوتی MP3 و CD بوده و از ویژگی های دیگر آن جاسازی مخزن در کف اتاق بار و قابلیت جداسازی اتاق بار از خودروست که امکان تغییر کاربری آن را میسر می سازد.
مدیرعامل ایران خودرو تبریز در ادامه گفت: تولید آزمایشی خودرو پی یو وان(کاریا) از اواخر آذر ماه امسال شروع می شود که تا اوخر سال جاری برنامه تولید پنج هزار دستگاه را خواهیم داشت.

 

وانت کاریا PU1

 

 

 

از اوایل سال ۹۴ پی یو وان(کاریا) جایگزین وانت پیکان شده و قرار است خودرو سواری جدید از نیمه دوم سال ۹۴ در این شرکت تولید شود.

آغاز تحویل وانت مزدا با موتور روآ !

آغاز تحویل وانت مزدا با موتور روآ !

 

ایمنی را از جیلی بیاموزیم ! + عکس

ایمنی را از جیلی بیاموزیم ! + عکس
از سراسر وب
پیشنهاد از

33 دیدگاه

  1. AKBAR | اسفند 12, 1394 | لینک نظر

    ی اب و

  2. خان دایی | دی 21, 1394 | لینک نظر

    شتر گاو پلنگ