تلگرام دنده 6

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1459 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
2 رای - میانگین 3.5

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 

MVM

1459 دیدگاه

 1. کامکار | آذر 24, 1397 | لینک نظر

  2 سال دارم آپشنال در واقع عالیه بخصوص گیربکس نرم و بی صدا و با معکوس های هیجان انگیزش صدای موتور اسپرت کمک فنر اصلاح شده برای جاده های ایران سیستم تعلیق قوی و مناسب
  اتاق اصولی و طراحی منحثر به فرد فرمان نرم در سرعت های بالا سفت حالت استرس بار در سر دسته موتورها برای بسط زاویه داخل و عدم حس نامتعادل بودن
  وجود مولتی مدیا و دوربین دید در شب کره ای
  موتور و شتاب بسیهر قویتر از مزدا 3 که فیلم درگ با برتری سراتو در آپارت میتونید ببینید

 2. حسین | آذر 24, 1397 | لینک نظر

  من ده هزارتا باش رفتم قبلا کیا ریو 2015 و 206 داشتم
  مزایا :
  موتور و گیربکس عالی داره (2000 شش دنده)
  قطعاتش پیدا میشه (هم سایپا و هم کیا موتورز می تونین بعضا تهیه کنید)
  مدل آپشنال اتوماته و جی پی اس و سنسور دنده عقب و مونیتور و شیفتر فرمون صندلی چرمی و…داره
  وقتی اول 97 خریدم قیمتش نسبت به بقیه ماشین های توی این رنج امکانات معقول بود
  معایب:
  فرمون هیدرولیکه و سفته (ماشین های توی این رنج قیمت معمولا برقی هستن )
  ESP نداره
  کمی خشکه تایر ایرانیش باید عوض بشه
  صندلیش میتونست بهتر باشه
  در کل من سبک سنگین کردم اینو تونستم بخرم اگه کمتر پول دارین هیوندا اکسنت کرمان موتور خوبه و امکاماتش کامله اگه بیشتر پول دارین مزدا 3 بخرین

 3. در حال حاضر فقط خرید چینی با کیفیت ارزش داره و بقیه نداره مثل لیفان 820 و جک اس 3 که یکی از محصولات جایگزین توسان و اسپرتیجه که کم و کسری نداره سواری بهتری هم داره

 4. مرات مدیران | آبان 15, 1397 | لینک نظر

  سراتو پرخرج پر مصرف کم شتاب و با قیمت الکی گرونه به نظر من که مدیر هستم و بسیار افراد زیر دست دارم محصولات mvm خیلی با کلاس با کیفیت زیبا و پرشتاب و عالی هستند بخصوص که مدیران خودرو پشت مشتری مثل یک کوه محکم و استوار ایستاده مدیران خودرو حامی مشتری و عرضه کننده محصولات با کیفیت چینی با موتور ژاپنی و گیربکس آلمانی در صدر برترینهای جهان در حال حاضر مفتخر است با ارسال خودرو به اقصی نقاط جهان بخصوص اروپا از پس این مهم برآید

 5. من قبلا سراتو داشتم و اصلا راضی نبودم اتاق صدا میداد و شتاب صفر بود مصرف بالا و کلا زیاد جلب توجه نمیکرد اما حالا از مدیران خودرو تیگو ساوان خریداری بنموده ام بسیار جادار پر شتاب و چراغ های زیبایی در شب دارد و عالییست به جون شما پیشنهاد میکنم یکبار سوار تیگو یاوان بشی تا دیگه از محصولات اسباب بازی کره ای تعریف نکنی

  • در پاسخ به: مرات مدیریان

   sunmarin | آبان 14, 1397 | لینک نظر

   مشخصه که شما نبوغ و تجربه بالایی داری تیگو ساوان دیدم اما تیگوه وان نه!! کلا افرادیکه چینی سوارن قبلا یا پراید داشتن یا در بهترین حالت یکی از مشتقات 405 بنام های روا دنا دنا پلاس پارس سال پارس معمولی آردی آردی ایکس و یا از مشتقات 206 روا اس دی و 207 تقلبی پس وقتی یک خودروی چینی میبینن بسیار ذوق زده میشن محاله کسی که قبلا هیوندای یا کیا سوار بوده باشه بتونه اصلا بشینه پشت یک چینی و باهاش کنار بیاد و تعریف و تمجید کنه

   • در پاسخ به: sunmarin

    hosein | آذر 16, 1397 | لینک نظر

    سالم ماشین من هنگام بارندگی روی خط کشی خیابان یه کم تکون داره این طبیعی هست یا ایراد از ماشین است .

    • در پاسخ به: hosein

     sunmartin | آذر 16, 1397 | لینک نظر

     بله درسته یک مقدار لیز میخوره بخاطر 2 علت:
     نداشتن esp (حذف توسط سایپای ایران)
     و لاستیک بارز (کلا ایرانی)
     چون خط کشی ها از جنس پلاستیک هستند خودم بارها این اتفاق افتاده واسم حتی درسرعت کم راه حلش هم تعویض لاستیک با نوع کره ای کومهو یا نوع پیرلی هست که اوضاع قدری بهتر میشه

     • در پاسخ به: sunmartin

      ahmad | آذر 17, 1397 | لینک نظر

      آخه esp اصلا تو سرعت کم و تو مسیر صاف رو خط عابر که پستی بلندی نداره سنسورش فعال میشه که حالا بخواد سایپا حذف کرده باشه یا نکرده باشه مهندس؟؟؟!!!یه چیزی شنیدی فقط!!!

      این مساله فقط به جنس لاستیک و لغزنده و استاندارد نبودن خط کشی های ایران و جمع شدن آلودگی هوا روی سطح جاده مربوطه.

     • در پاسخ به: ahmad

      مرعشی | آذر 17, 1397 | لینک نظر

      اتفاقا درست میگن ایشون شما مثل اینکه با خودتم مشکل داری ؟؟☺
      نبود esp باعث سر خوردن سراتو سایپا شده که توی فروم تیوننیگ تاک هم بهش اشاره شده شما هم بهتره بری بجای کل کل با این بنده خدا که یه چیزیایی حالیشه و واقعا کمک میکنه به کاربرا یکم مطالعه کنی
      امیدوارم از حرف من بد برداشت نکنی

     • در پاسخ به: مرعشی

      ahmad | آذر 18, 1397 | لینک نظر

      باشه عمو سانی!@!@@چه مشکلی با خودم دارم؟؟؟؟
      سعی کن چیزی که نمیدونی رو همینجور زرتی نگی esp!!!! و از یه ماشین عتیقه قدیمی 10 سال پیش هم ابر خودرو نساز!!!!
      سانی جون برو بکم اطلاعاتتو ببر بالا بعد بیا!!
      راستی تیونینگ تاک هم که بهت لقب ترول دادن!!@البته خیلی وقته مفتخر به این لقب مفتخر شدی همه جا!!!!

     • در پاسخ به: ahmad

      کامکار | آذر 19, 1397 | لینک نظر

      به اقا چینی سوار اسم دقیقت چیه الان به منم میگی سانمارتین ؟؟ 😈فکر کنم دچار بیماری سایکوزا هستی
      حالا که سانمارتین چیزی حالیش نیس و سراتو 2013 برای 10 سال پیشه دیگه کاملا یقین دارم که دچار این بیماری هستی تو که تا دیروز بچه لیفان 820 داشتی…واقعا با افرادی مثل تو بحث کردن بی فایدس برو ببین esp چیع بعد رجز خوانی کن

     • در پاسخ به: کامکار

      کرمکي | آذر 19, 1397 | لینک نظر

      خيلي فکر ميکني باهوشي موسيو پوآرو؟من که ليفان 820 نداشتم بچه جون ولي اگر هم داشتم افتخار ميکردم به داشتن ماشيني با اينهمه ايمني و امکانات که تو حتي تو خوابت هم نميتوني ببيني.خدا شفات بده که هر دقيقه با يه اسم مياي لجن پرتاب ميکني.من که خوب ميدونم ESP يعني چي لزومي هم نداره بخوام براي تو توضيحش بدم، همونطوري که تو خاله زنک بازي استاد بي بديلي هستي يه سرچ ساده تو اينترنت بکن تو هم ميفهمي ESP يعني چي و از جهلي که توش هستي درمياي.

     • در پاسخ به: کرمکي

      کامکار | آذر 20, 1397 | لینک نظر

      مهدی لیفانی خودت میدونی کی هستی و با چینی یه بار مصرفت افتادی تو سایت شاید مشتری جمع کنی واسش ما همه سانمارتین هستیم چون حرف حق میزنیم تو که واسه یه آهن پاره چینی خودت جر میدی و هر خزعبلی از خودت ول میدی بده
      سان مارتین تو مسایل فنی هم به کاربر ها کمک میکنه تو میایی و ققط سم و خفگی انتشار میدی تا هیچکی ی وقت از چینی ها و قیمت مزخرفشون بد نگه نکنه بازار تو دلال چینی بهم بخوره من یکی که تو رو شناختم جاعل اسم ها چینی سوار انتحاری😅😆

     • در پاسخ به: کامکار

      کرمکي | آذر 20, 1397 | لینک نظر

      آدم متوهم و هميشه تو فضا که همه رو مهدي ميبيني و مهدي خواب و خوراک رو ازت گرفته، بهت بگم که خدا رو صد هزار مرتبه شکر که اونقدري دارم و دستم به دهنم ميرسه که نخوام بخاطر چندر غاز حق دلالي از يکسري جاهاي مشخص صبح و شبم رو تو اين سايت بگذرونم و تند و تند لجن پرتاب کنم.
      ماشين چيني و کارخونه هاي چيني هم مال پدرم نيستن که بخوام سنگشونو به سينه بزنم ولي گويا کارخونه کيا مال پدرته که اينهمه ارادت داري بهش.راستي نسبتت رو هم با جناب پيتر شراير واسه ما مشخص کن تا بفهميم.
      همينمون مونده بود که تو بياي تو مسائل فني به کاربرا کمک کني!! جاااااااان قيمت مزخرف؟ وقتي پرشيا 80 ميليون غالب ميشه ماشين چيني 400 ميليون هم کمشه اگر مقايسه اي بخواي حساب کني جناب پرايد سوار انتحاري!! 🙂 🙂 🙂

     • در پاسخ به: کرمکي

      کامکار | آذر 20, 1397 | لینک نظر

      کرمک جان (مهدی لیفانی یا همون مجید و 1000 اسم دیگه ) خوب داری دست و پا میزنی واسه چینی ها اما نه مطمئنم هرکی چینی میخره و میخواد بفروشه اول یه دعای سیر در حق تو و چینی زاده ها که مملکت پر از آهن قراضه های چینی کردن میکنه و بعد با کلی ضرر شر از سرش وا میکنه حالا بقول فرمایش تو چینی ها 400 ملیون هم می ارزن ؟ ها جناب دلال باشی که وایسادی لیوانت 400 ملیون بفروشی یه 10 هزار بده آش به همین خیال باش مگه همه مث تو مغزشون فضولات برداشته که بیان و بالای 100 ملیون بدن و چینی بخرن اونم لیوان ؟ (لیفان) یا سنگ پا بخرن بهتره دردسرش کمتره اینهمه که داری واسه چینی ها بازار گرمی میکنی بیا معرفیت کنم به کمپین حامیان جنس آشغال چینی یه عده هستن از بازیافتی های چینی چول و پله ای درمیارن شاید تو بی نوا هم به نوایی رسیدی و تونستی با پراید اسنپت یه انتحاری بزنی و بعد عمری لیفان 820 سوار بشی خدا رو چ دیدی آرزو بر جوانان عیب نیس هههه

     • در پاسخ به: کامکار

      کرمکي | آذر 21, 1397 | لینک نظر

      سانمارتين جان مجنون با ميليونها اسم و لقب چرند ديگه : خوب دوباره بخون چي نوشتم اگر سواد داري که مطمئنم نداري بعد بيا اينجا اراجيف بهم بباف.تو خودت آرزوته يکي از همين چينيا سوار بشي اوسکول خان که کل هيکلت با پهن پر شده اونوقت اومدي ماها رو مسخره ميکني؟ آره وقتي پرشيا ميشه 80 ميليون ماشين من 400 ميليون هم کمشه مغز فندقي خان.آره مشخصه کي پرايد سوار اسنپيه و آرزوي ماشين درست و حسابي سوار شدن رو داره من که دارم و سوار ميشم يا تويي که امروز ميگي سراتو قسطي دارم فردا ميگي آزرا دارم پس فرا ميگي بنز دارم و…..؟ قضاوتش با بقيه بينندگان سايت.
      خدا شفات نده هميشه بياي خزعبلات تو اين سايت بنويسي و موجبات تفريح و خنده بقيه رو فراهم بياري!!

     • در پاسخ به: کامکار

      ahmad | آذر 19, 1397 | لینک نظر

      والا من هیچوقت لیفان نداشتم و نخواهم داشت!!!!
      قاطی کردیا!!!!انقدر با آیدی های مختلف مینویسی قاطی میکنی با کدوم جواب کدوم رو میدی سانی خوشگله!!!@@اول به اکانت سانمارتین گفتم و با مرعشی جواب دادی.
      الانم به اکانت مرعشی گفتم و با اسم کامکار جواب دادی!!!!
      خیلی ضایع سوتی میدی خداوکیلی!!!!!!!یکم دقت کن با کدوم اسم داری جواب کدوم اکانت رو میدی!!!!!
      گفتم که کمتر بزن،چشمات داره کور میشه عمو!!!!
      بعدشم عمو سانی چند ساله داریم بحث میکنیم!!!سراتو مال 2013 نیست!!!این اتاق 2010 عرضه شد!!!!!حالا باز خودتو بکش که بگی نسخه سایپایی 2013 هست!!!!!

 6. حقیقت یاب | آبان 10, 1397 | لینک نظر

  اگه میشه کامنت منو منتشر کن یه عده کارمند و تبلیغات چی توی دنده 6 راه افتادن با اسامی شیوا و رزیتا و ساناز و مریم و رونی کلمن و غیره و ذالک دارن واسه تیگو و چری و مدیران خودرو تبلیغ میکنن جالب اینجاس که همه دارن از پیشرفت چینی ها و شرکت MVM که همون مدیران خودرو هست تماما تغریف و تمجید میکنن و بقول معروف طوفان تبلیغاتی به راه انداختن میخواستم به این دسته از افراد بگم مشک آنست که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید کاربر یا کاربران دروغین و تبلیغات ساز مدیران خودور بجای گول زدن و به بیراهه کشیدن افراد واسه خودروهای چینی و بی کیففتتون بهتر نیست کالاهایی وارد کنید که حداقل کیفیت داشته باشه اینقدر که شما از چری و تیگو تعریف میکنید پورشه و بنز و هیوندا و لکسوس و کیا و …تعریف نمیکنن چون میدونن محصولاتشون واقعا کیفیت دارند و نیازی به طوفان تبلیغاتی ندارند حالا شما بیایید از صبح تا شب با اسم های مختلف از این چینی ها تعریف کنید مشتری که سره از ناسره و خوب و بد تشخیص بده به دام شما نمی افته مطمئن باشید

  • در پاسخ به: حقیقت یاب

   سعد بکتاش | آبان 11, 1397 | لینک نظر

   سلام کاربر گرامی مدتی که با این سایت آشنا شدم و نظرات تکراری و تعریف ها و تمجید ها در جهتی فروش خودروهای چینی علی الخصوص محصولات mvm نظرم جلب کرد در یک شرکت کار میکنم گه چندین مورد از همکاران خودروی چینی و mvm داشتند جالب اینجاست که نه راضی بودند و نه قصد خرید مجدد محصولات چری داشتند متاسفانه اکثرا پس از مدت کوتاه دچار نقص فنی میشوند نمونه زیاده میتونید سرچ کنید چ.ن شرکت های چینی براشون دوام و کیفیت هیچ معنای خاصی نداره نه درادبیات نه در کاربرد واقعی بنابراین تمامی این نظرها مشخصا در جهت فروش هست بیشتره و مشتری که قدری با مسائل و مشکلات عدیده خودروهای چینی ها و نبود قطعات و قیمت سرسام آور اونها آشنا باشه هیچ گاه سمت این گونه خودروها نمیره بهر حال منم به این موضوع تبلیغات با نام های مختلف چه دراین سایت و چه سایت های دیگه توسط افرادی مشخص کاملا دقت کردم اینها دلال و فروشنده هستند

   • در پاسخ به: سعد بکتاش

    کامکار | آبان 11, 1397 | لینک نظر

    جالبه منم دیدم که چند تا اسم دخترونه و غیره روزی چند تا کامنت میزارن واسه چینی ها و تعریف هایی میکنن که مرغ تو زود پز هم به خنده میاد آخه من خودم تویوتا کرولا 2016 دارم اینقدر که اینها از mvm راضی هستن من از کرولا راضی نیستم 😅 شایدم چینی ها اینقدر پیش رفت کردن که تویوتا هم از اونها عقبتره و این کشف مهم ایرانی ها کردن😆 خلاصه زیاد به این حرفها توجه نکنید دیگه بچه 12 ساله هم میدونه چینی ها کیفیتشون مثل اون اسباب بازی دوران طفولیتشون هستن یه بار مصرف شایدم کمتر طرف اومده میگه 10 ساله از محصولات خوب چری استفاده مینومایم و قصد خرید تیگو 8 دارم آدم این وسط باید بخنده یا تاسف بخوره ؟@

  • در پاسخ به: حقیقت یاب

   حسن | آبان 11, 1397 | لینک نظر

   دلت خوشه بابا از ۱۳آبان دیگه همین چین هم بهت ماشین نمیفروشه و باید برای ۴۰۵ و پراید صف بکشی.امروز ترکیه هم فروش بنزین به هواپیماهای ایران رو متوقف کرد حالا تا آخرش رو بخون.

   • در پاسخ به: حسن

    حقیقت یاب | آبان 11, 1397 | لینک نظر

    بله شنیدم متاسفانه در تحریم خود خواسته ای گرفتار شدیم برلیانس هم از دادن قطعه طفره میره کلیپ لیفان ایکس 70 دیدم خودروی خوبی بنظر میرسه از چری لا اقل بهتره هم قیافه هم تیپش کی میاد ایران؟

    • در پاسخ به: حقیقت یاب

     amin | آبان 12, 1397 | لینک نظر

     متاسفانه دیشب وکیلم خبر داد که درخواستم برای مهاجرت به کانادا بعد از سالها تلاش پذیرفته نشده و کلا فروپاشیدم.این شرایطیه که خودمون برای خودمون ساختیم.این سومین کشوری بود که درخواستم رو رد کرد.محکوم شدیم به زندگی در این شرایط و راه فراری هم نیست

     • در پاسخ به: amin

      حقیقت یاب | آبان 12, 1397 | لینک نظر

      چقدر سخته که با این شرایط کنار بیایی توی مملکتی که میدونی درنهایت سرانجامت چیه با تمام سختی ها نمیشه کنار اومد من صاحب یک شرکت با 50 نفر کارگر و کارمند بودم که بدلیل بالارفتن هزینه تولید و هزینه سربار و فشار مضاعف ، ورود کالاهای چینی به زیر کشیده شدم و الان با ماهی 500 هزار تومان سر میکنم همسرم را هم طلاق دادم من روزی درآمد بالا خودروی بی ام دبلیو 2016 و یک خانه بسیار زیبا و ..الان در شرایطی که برای من و امثال من رقم زدند فقط روزها را سپری میکنم و با یک 207 سر میکنم هستند کسانیکه همین را هم ندارند